کالیمدور

نبرد لردران

پیش از آغاز جنگ و حمله به سرزمین الف‌های شب ، سیلواناس ویندرانر اقدام انتقام جویانه‌ی الاینس و هجوم آنها برای بازپس‌گیری فرمانروایی لردران را پیش بینی کرده و تصمیم گرفت با گروگان گرفتن الف‌های موجود در تلدراسیل از این امر جلوگیری کند. امّا با تغییر این تصمیم و سوزاندن تلدراسیل به جای تسخیر آن، هورد این اهرم فشار خود را از دست داده و الاینس آزادانه در صدد فتح لردران برآمد.

نبرد لردران نسبت به نبرد تلدراسیل، جنگی بسیار بزرگتر و در ابعاد گسترده‌تری رخ داد زیرا در آن هورد صرفآ با یک نژاد تنها درگیر نبود بلکه این‌بار به مانند هورد، الاینس نیز تقریبآ با تمام قوای خود و لشکری متشکل از تمامی نژادهایش به قلمرو هورد حمله کرد از طرفی دیگر در نبرد تلدراسیل هورد با نقشه هایی از پیش تعیین شده موفق شد الاینس را فریب دهد و با غافلگیر کردن الف‌ها به برتری برسد امّا در این نبرد حمله ی الاینس به آندرسیتی/لردران از مدت ها قبل پیش‌بینی شده بود و هورد به خوبی خود را برای دفاع از سرزمین خود آماده ساخته بود.

جنگ با رسیدن ناوگان الاینس به رهبری شاه آندوین رین و گن گریمن به سواحل شمالی تیریسفال گلیدز آغاز شد. ارتش الاینس موفق شد نیروهای هورد را عقب رانده و شهر را به محاصره خود در آورد در طرف مقابل هورد در تلاش برای انتقال مردم غیرنظامی شهر به مقصد اورگریمار با نیروهای SI:7 الاینس و دروید هایی که راه خود را به داخل دیواره های شهر یافته بودند مقابله می کرد. با میسر شدن این امر نیروهای هورد به خط مقدم شتافتند تا مانع از پیشروی های الاینس شوند. سیلواناس ویندرانر برای توقف آنها حتی ماشین جنگی مجهز به ازرایت خود را در مقابل نیروهای الاینس قرار داد امّا ارتش الاینس حتی موفق شد از پس آن نیز برآید و به پیشروی های خود ادامه دهد.

سیلواناس به ناچار و با وجود مخالفت های واروک ساورفنگ طاعون خود را در میدان آزاد کرده و الاینس را وادار به عقب نشینی کرد؛ آندوین رین و واروک ساورفنگ هر کدام به نوبه ی خود سعی کردند تا حد امکان سربازان مجروح خود را از مناطق آلوده به طاعون بیرون بکشند و جانشان را نجات دهند. امّا علی رغم تلاش هایشان این سم مهلک موفق شد قربانی های خود را از هر دو جناح هورد و الاینس بگیرد. امّا این قربانی ها گویی حتی بعد از شهادتشان رحم و شفقت جنگسالار هورد را برای خود نیافتند؛ سیلواناس ویندرانر با استفاده از جادوی نکرومنسری خود اجساد این افراد چه از الاینس و چه از هورد را به عنوان مردگانی متحرک و فاقد عقل و هوش به کنترل خود در آورده و آنها را برای نبرد گسیل کرد.

با قرار گرفتن طاعون پیش روی الاینس، موفقیت برای آنها انگار دست نیافتنی می رسید تا اینکه جینا پرادمور با کشتی خود که توسط جادوی او در آسمان در حال پرواز بود سررسید. جینا با استفاده از جادوی خود طاعون را از مقابل ارتش الاینس کنار زد و با ایجاد کردن حفره ای در دیواره ی آندرسیتی راهی برای ارتش الاینس به داخل دیوارهای شهر گشود.

نیروهای الاینس در داخل شهر به پیشروی‌های خود ادامه دادند. در جایی که واروک ساورفنگ بنظر ناپدید شده بود دیگر فرماندهان هورد که شامل ناتانوس بلایت کالر ، لورتمار ترون و بین بلادهوف بودند در کنار جنگسالار خود برای توقف الاینس مبارزه می کردند. در میانه نبرد وید الف‌ها و نوم‌ها همراه با ماشین‌های مکانیکی خود به رهبری آلریا و مکاتورک از طریق پورتال‌های ایجاد شده توسط وید الف‌ها به دیگر نیروهای الاینس که شدیدآ به نیروی پشتیبانی احتیاج داشتند ملحق شدند و جنگ را به تعادل کشاندند.

ارتش الاینس به کمک متحدین تازه نفس خود موفق شد ارتش هورد را شکست دهد. سیلواناس که دیگر امیدی برای پیروزی نداشت به نیروهایش دستور عقب نشینی داد و با طاعون مسیر پشت سر خود را مسدود کرد تا الاینس نتواند تعقیبشان کند. اما آندوین رین مصمم برای دستگیر کردن سیلواناس که مسبب این جنگ بود به مکاتورک دستور داد تا ارتش را به بیرون از شهر راهنمایی کند. در حالی که خود و دیگر رهبران به همراه اندکی دیگر از نیروهایشان با استفاده از یک ماشین پرنده ی مکانیکی نوم ها به تعقیب نیروهای هورد پرداختند.

سیلواناس در مسیر سرانجام واروک ساورفنگ را یافت، واروک خشمگین و رنجور به سرزنش سیلواناس بخاطر نحوه جنگ و سیاست های عاری از شرافتش در میدان مبارزه پرداخت؛ سیلواناس در جواب به تحقیر واروک و طرز فکرش پرداخت و گفت که تو مرگ را دست کم گرفته ای زیرا برخلاف من شناختی از آن نداری و من برای تضمین بقای هورد، شرافت را قربانی بسیار کوچکی می دانم. همچنین به واروک گفت میتواند مرگ شرافتمندانه‌ی خود را داشته باشد امّا شاید روزی او جسم بی جانش را برای خدمت به خود به کنترل بگیرد و یا شاید او بتواند فرصت دیدار مجدد با فرزند خود را بدست آورد؛ در حالی که باقی رهبران راه خود را به سمت کاخ سلطنتی ادامه میدادند واروک ساورفنگ ایستاد و منتظر مرگ خود شد.

با رسیدن نیروهای الاینس به کاخ سلطنتی ساورفنگ در مقابل آنها ایستادگی کرد آندوین از او خواست که کنار برود امّا در هر صورت ساورفنگ یکه و تنها به آنها هجوم برد که البته شانسی در مقابل آنها نداشت و طولی نکشید که در مقابل آنها به زانو درآمد. امّا مانند هر بار این بار نیز واروک ساورفنگ از شهادتش محروم شد. آندوین رین به او گفت که پدرش واروک را بخاطر اصول شرافتمندانه اش همیشه تحسین میکرده و به او گفت که در این جنگ هیچ شرافتی وجود ندارد سپس به نگهبانان خود دستور داد تا او را به زندان ببرند و با او با احترام رفتار کنند سپس به همراه دیگر رهبران وارد کاخ سلطنتی جایی که سیلواناس انتظارشان را می کشید شد.

در کاخ آندوین به سیلواناس پیشنهاد داد که تسلیم شود امّا سیلواناس در حالت بانشی خود درآمده و در حالی که کاخ و البته تمام شهر را با طاعون منفجر می کرد به کشتی جنگی خود گریخت. البته جینا پرادمور به موقع آندوین و دیگران را به کشتی خود تلپورت کرده و جانشان را نجات داد امّا تمام شهر طاعون زده شده و برای الاینس از دست رفت.

لردران نیز به سرنوشت دارناسوس و گیلناس دچار شد و جنگ همچنان ادامه خواهد داشت …

9 نظر

 • منم هیچ وقت از اخلاق سیلوانس خوشم نیومده و بخاطر کاری که با نایت الفا کرد هیچ وقت نمی تونم تو دلم ازش خوشمبیاد ولی همون طور که آلریا گفت اراده سلوانس همیشه قوی بوده و حالا اون اراده دارک شده ولی به هر حال اون عاشق ارزاث و هورده و وقت که ووید حمله کنه حتما خیلی کمک میکنه چون ووید نمی تونه مرگو فاسد کنه البته شک دارم اون لحظه الاینس بهش اعتماد نه که احتمالا تاوانشم میده

  • آره درسته.من از اول مشکلی با شخصیت سیلوانس نداشتم،قهرمانی که از کوئل دالاس در مقابل آرتاس دفاع کرد و در این راه جونشم از دست داد.اما من وقتی از این شخصیت متنفر شدم،که برای کشتن لیچ کینگ،اونم پایین رث گیت کلی انسان و ارک رو کشت،کلی هم به رابطه اتحاد و هورد لطمه زد،بیخود به گیلنس حمله کرد.خیلی هم بی احساسه،اصلا براش مهم نیست اعمالش چه عواقبی دارن.
   حالا مشکل اون نیست.بنظر من مشکل شمشیر ساراگراس هستش.تو اولین تریلر،بعد از انتشار آخرین تریلر لجیون توجه کنی،شمشیر درحال تزریق انرژی فل به درون ازراث هستش.ازراثی که یک روح تیتان قدرتمند توشه،به قدری قدرتمند که تایتان ها حدس میزنن قدرته نابودی ووید لردهارو هم داشته باشه.اما اگه تباه بشه،میشه یه چیزی هزار برابر سارگراس!هورد و الاینس باید دست از جنگ بردارن و شمشیر رو قبل از اینکه بتونه به اندازه کافی فل به ازراث تزریق کنه نابود کنن.خطر ووید یا اولدگادها یا ووید لردها نیستن.خطر درست زیر پای ماخوابیده!روح تیتانی که اگه آلوده بشه،همه حیات در وارکرافت نابود میشه.

 • به نظر من وارکرافت داره به سمت اولد گاد ها می‌ره و یک سری شخصیت ها رو برای همین مقابله میسازه سیلوانس مرگه و مخالف ووید احتمالا از هورد کناره گیری کنه و به یک گروه خاص بپیونده برای نجات ازراث احتمال اتحاد دوباره دایره سنارریس و شمن ها به رهبری دو باره تراب و ملفیورین بسیار بالاست نایت الف ها تغییر می‌کنند و این طوری نمی مونن ووید الف ها هم نقش مهمی در داستان خواهند داشت در باره جینا هم به نظر من قدرت چوب جاییویش بهش کمک می‌کنه به این گروه خاص بپیونده چون طبق گفته کراسوس پیوستن جینابه دالاران برای نجات لازمه و کاری که به نظر من می‌نوشت انجام بده این بود که قدرت یک خدا رو د اختیار بگیره به نظر من این پنج نفر یعنی سیلوانس ماگنی ملفیورین ترال جینا و شاید هم وولجین سردمداران جنگ با وویدن درباره آلمریا هم دو حالت داره یا ووید د اختیارش میگیره و آزادش میکنیم یا حتی مجبور به کشتنش میشیم یا اینکه به گروه ضد ووید می پیونده این دعوا های هورد الاینسم با اینکه من یک الاینسی کاملم و عاشق نایت الفا ولی فقط یک پیش درامد برای یک اتحاد شکننده در برابر وویده

  • سیلوانس؟اون بانشی خیانتکار که از هر فرصتی سو استفاده می‌کنه و نمیشه حتی یه ذره هم بهش اعتماد کرد.تلدراسیل رو سوزوند،لردران رو با طاعونش نابود کرد،بیاد مقابل ووید بایسته،کسی که میخواد همه در برابرش زانو بزنن؟اره خوب اومدی حرفتم منطقیه اما در مورد سیلوانس،اون هیچ وقت درست بشو نیست،و البته امیدوارم بزودی خبر مرگش بیاد.طرفدار هوردم،اما قبل از هورد به الاینس علاقه داشتم و دارم،و وقتی تلدراسیل سوخت،حسابی شوکه شدم.اون درخت،یکی از زیباترین مکان هایی بود که در کل زمانی که وارکرافت بازی میکردم دیده بودم.این پچ هم به اندازه سقوط دارناسوس برام شوکه کننده بود.میدونی،قشنگ ترین قسمت های داستان جاهایی بودن که هورد و الاینس در کنار هم برای حفظ ازراث میجنگیدن.سقوط مرگبال،لیچ کینگ،تاندرکینگ،گرراش،و همین لجیون،که باهم جنگیدن تا ازراث رو حفظ کنن.

   • سلام.اصلا بیلزارد گند زد با این پیجی ک توش تلدراسیل سوخت و دراناسوس سقوط کرد.
    ارکیماند با اون جبروت و قدرت و هیبت تو دام ملفاریون افتاد و با از بین بردن نولدراسیل خودشم نابود شد اون وقت سیلوانس ک فقط ی تکاور الف بود و حالا ی ملکه بانشی هست بتونه فاریونو زخمی کنه و نایت الفها رو اواره کنه.
    بنظرم فقط تیرانده یا حتی شاگردش شاندریس حریف قوی تری از سیلوانس میشدن چه برسه ب فاریون ک پیامبر جنگله.

مارا دنبال کنید

error: Content is protected !!