کالیمدور

سقوط تلدراسیل

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما همراهان خوب و همیشگی کالیمدور، زمان این رسیده که برگشته و گریزی به داستان های در حال وقوع در اکسپنشن “نبرد برای آزراث”(BFA) بزنیم و به ترتیب وقایع اونها رو تقدیم شما عزیزان علاقه‌مند به وارکرفت کنیم. قبل از شروع باید عنوان کنم که پیش از آغاز نبرد تا اینجای کار کمپانی بیلزارد سه کمیک به نام های “سه خواهر”، “جینا:اتحاد دوباره” و “سخنگو” همچنین همونطور که مستحضر هستید یک کتاب به نام “پیش از طوفان” به قلم کریستی گولدن منتشر کرده به این موارد تا الان آثار دیگری از جمله دو رمان کوتاه به نام های «یک جنگ خوب» و «مرثیه» که مقدمه ای بر نبرد تلدراسیل خواهند بود نیز اضافه شده. از اونجایی که همه ی این موارد یا ترجمه شدن و یا در دست ترجمه بوده و به زودی خدمت شما ارائه خواهند شد. جهت احترام به افرادی که تمایل دارند داستان رو در کمیک ها و کتاب بخونن ما در اینجا داستان رو اسپویل نخواهیم کرد و با گذر از اینها مستقیم به سراغ داستان‌های بازی خواهیم رفت که تا اینجای کار شامل نبرد تلدراسیل که شرح حمله‌ی هورد به سرزمین نایت الف‌ها ، نبرد برای لردران و بازپسگیری سرزمین های فرمانروایی لردران توسط الاینس از فورسیکن ، جریانات مرتبط با پیوستن متحدین جدید الاینس و هورد به این دو جناح و … خواهد بود. نکته مهم و قابل توجه اینکه منبع ما برای این مطالب سایت ووهد هست همچنان احتمال خطاهای جزئی وجود داره.

در انتهای اکسپنشن لژیون سارگراس پیش از آنکه توسط پانتئون به بند کشیده شود موفق شد زهر خود را به ازراث ریخته و شمشیر خود را درون سیاره و در مکانی به نام سیلیتوس واقع در کالیمدور فرو کند. این ضربه موجب جاری شدن ماده ای بسیار قدرتمند به نام ازرایت در اقسا نقاط ازراث به ویژه در سیلیتوس شد. همچنین به منظور پاکسازی فساد ایجاد شده از این ضربه قهرمانان آزراث مجبور شدند آرتیفکت‌های خود را فدا کنند.

حمله‌ی هورد به سرزمین نایت الف‌ها که نقطه‌ی عطفی در درگیری‌های هورد و الاینس است، به دستور سیلواناس ویندرانر و به منظور محدود‌سازی دسترسی الاینس به ازرایت صورت پذیرفت؛ سیلواناس بر این باور است که اگر الاینس موفق شود این ماده‌ی بسیار قدرتمند را به چنگ آورد، با کمک آن اسلحه‌های مخوفی خواهد ساخت و در آینده‌ای نه چندان دور به کالیمدور یورش برده و با برتری حاصل شده از ازرایت به سادگی بر هورد غلبه خواهد کرد. برای جلوگیری از این اتفاق سیلواناس تصمیم گرفت تا با پیش دستی کردن و فتح تلدراسیل انحصار این ماده را در دست گیرد تا الاینس هیچگاه جرئت حمله به مرز های هورد را به خود ندهد و جنگ را قبل از شروع آن متوقف ساخته و بقای هورد را در آینده تضمین کند.

به این ترتیب ارتش هورد یورش خود را بر سرزمین نایت الف‌ها که اولین آنها اشنویل بود، آغاز کرد. با وجود مقاومت دلیرانه‌ی الف های شب، ارتش هورد به پیشروی خود در جنگل های اشنویل ادامه داد و پایگاه‌های آن‌ها را یکی پس از دیگری به تصرف خود در آورد. ناوگان الف‌ها که پیش از شروع حمله عازم سیلیتوس شده بود به دستور ملفاریون در حال بازگشت به دارناسوس بود تا از مرز های خود در مقابل حمله‌ی هورد محافظت کند، امّا تا آن زمان، باقی‌مانده‌ی ارتش الف ها مجبور بودند به تنهایی در مقابل هورد مقاومت کنند.

ملفاریون استورم‌ریج و کاپیتان دلراین که فرماندهی نیروها را در این مقاومت بر عهده داشتند در چندین مرحله مانع سیلواناس شدند؛ ملفاریون با فراخواندن ارواح جنگل موفق شد با ایجاد سدی در مقابل هورد برای الف ها کمی زمان بخرد. امّا هورد که خود را در عبور از این سد ناتوان میدید خشم خود را متوجه خود جنگل کرده و با به آتش کشیدن و نابود سازی آن توجه ارواح را به خود جنگل جلب نموده و این گونه با تضعیف سد ایجاد شده توسط آنها سیلواناس نیروهای خود را از آنها عبور داد و از جنوب به دارک‌شور یورش برد در حالی که به سورفنگ و ناتانوس دو همراه خود در این جنگ دستور داد تا با دور زدن کوه‌ها از سمت فل وود و از جناح شمال به دارک شور حمله کنند. نیروهای سیلواناس در جنوب با ارتش الف‌ها درگیر شدند و با ازرایت موجود در دارک‌شور ماشین های جنگی خود را تغذیه کرده تا بتوانند تا رسیدن سورفنگ ارتش الف ها را سرگرم نگه دارند. در این حین ناوگان الف‌ها موفق شد به موقع از سیلیتوس بازگردد و اکنون تنها کاری که الف‌ها باید می‌کردند این بود که تا رسیدن نیروی کمکی قوای الاینس از استورم ویند در مقابل هورد مقاومت کنند. امّا با رسیدن قوای سورفنگ از شمال دارک شور ارتش الف‌ها از دو جناح مورد حمله واقع شد و در شرایط سختی قرار گرفت.

 

در میانه‌ی نبرد ملفاریون با تنها یافتن سیلواناس به او حمله ور شد اما دوئل بین این دو با دخالت سورفنگ که با ضربه‌ای از پشت ملفاریون را به شدت مجروح کرد ناتمام ماند؛ سورفنگ که این حرکت خود را ناجوانمردانه میدانست از این عمل خود ابراز پشیمانی کرده و گفت که جایگاه او نبوده که در این نبرد دخالتی کند اما سیلواناس با اجتناب‌ناپذیر بودن پیروزی خود در این دوئل گفت که ملفاریون تنها داشت وقت او را تلف میکرده و از عملکرد سورفنگ در این لحظه ابراز رضایت کرد. سپس از او خواست تا سر ملفاریون را از تنش جدا کرده و سپس به او در تلدراسیل ملحق شود و صحنه را ترک کرد. امّا سورفنگ از انجام اینکار اجتناب کرد در این لحظه تیرانده با هیپوگریف خود سر رسید و با دیدن وضعیت همسر خود از سورفنگ پرسید که چرا کار ملفاریون را تمام نکرده است که او جواب داد بخاطر ضربه‌ی ناجوانمردانه‌ی خود لیاقت این کار را نداشته است و شرافتش به او این اجازه را نداده است. تیرانده در جواب کل این جنگ را تهی از شرافت خوانده و سورفنگ را بخاطر ریختن خون تعداد بی‌شمار بیگناهان بخاطر هیچ سرزنش کرد و سورفنگ در جواب گفت که او برای بقای هورد مجبور به ریختن خون آن‌ها بوده است و به او پیشنهاد کرد یا همسر خود را به جایی امن ببرد تا هر دو زنده بمانند و یا به دارناسوس بازگردد و بمیرد. تیرانده نیز که دارناسوس را از دست رفته می‌دانست با یک هارت‌استون خود و همسرش را به استورم‌ویند انتقال داد.

در ادامه‌ی جنگ سیلواناس ویندرانر که اکنون تلدراسیل را هدف قرار داده و می‌خواهد با ناوگان خود به درخت حمله کند، در میان زخمی‌ها و کشته‌های نبرد کاپیتان دلراین را زخمی و در حال مرگ می یابد. دلراین از سیلواناس میخواهد که از این کار صرف نظر کند چراکه او از پیش جنگ را برده و تنها غیرنظامیان و بیگناهان در درخت هستند و از او می‌خواهد زمانی که در مقابل اسکورج از کوئل تالاس دفاع میکرده را به یاد آورد و چنین رنجی را به دیگران تحمیل نکند. اما سیلواناس می‌گوید که تنها یک احمق را بیاد امی‌آورد… و زندگی را مشقت بار و تهی از امید توصیف می‌کند که دلراین در جواب برای سیلواناس ابراز تاسف می‌کند چرا که او زندگی را دشمن خود قرار داده و به او می‌گوید که این جنگی نیست که قادر باشی آن را پیروز شوی، زیرا هیچوقت قادر نخواهی بود امید را از بین ببری. با این حرف های دلراین سیلواناس به جهت آنکه به دلراین نشان دهد درحال اشتباه است تصمیم خود را مبنی بر فتح تلدراسیل تغییر داده و به افراد خود دستور میدهد که درخت را بسوزانند. هنگام سوختن تلدراسیل میا گریمن ملکه ی گن گریمن که از زمان نبرد گیلناس در تلدراسیل ساکن است با کمک راهبان معبد الون موفق می‌شوند بسیاری از شهروندان را به مقصد استورم ویند تخلیه کنند. میا گریمن که خود در این بین به شدت آسیب دیده، توسط همسر خود که با پورتالی به تلدراسیل می آید. امّا بسیاری از راهبان از رفتن سر باز زده و به منظور یافتن و نجات دادن مردم بیشتر در درخت باقی می مانند.

 

 

پی‌نوشت: بعد از جنگ سیلواناس از نتیجه‌ی حاصل شده ابراز نارضایتی کرده و عنوان می‌کند هدف آن ها از این حمله تسخیر خانه‌ی یکی از دشمنان و نابودی رهبران آن‌ها بوده است؛ ضربه ای به الاینس که جنگ را پیش از شروع آن تمام کند… اما این هدف به طور کامل میسر نشده است و الاینس بدون شک برای انتقام خواهد آمد. از این دیالوگ پایانی برداشت های متفاوتی میشود. آیا سیلواناس از تصمیم عجولانه خود مبنی بر به آتش کشیدن تلدراسیل پشیمان گشته؟ و یا دارد با عوام فریبی مانع از خراب شدن وجهه‌ی خود می شود و به ما دروغ می گوید؟ در جواب باید گفت که هدف سیلواناس از همان ابتدای جنگ ضربه ای آن چنان سنگین به الاینس بود که کار را یکسره کرده و جنگ را متوقف سازد. هدف او از بین بردن “امید” الاینس برای پیروزی بر هورد بود و این دقیقآ دلیلی بود که دستور داد درخت را به آتش بکشند.‌ دلیل منطقی دیگر که می‌تواند برای این کار سیلواناس وجود داشته باشد این است که با وجود تلدراسیل احتمال ادامه جنگ افزایش می‌یافت… زیرا الاینس ممکن بود در صدد بازپس گیری سرزمین های اشغالی خود برآید و این چیزی نبود که سیلواناس بخواهد ؛ البته نباید از احتمال اینکه این تصمیم عجولانه و احساسی بوده صرف نظر کرد با وجود اینکه ما از شخصیت سیلواناس رهبری با سیاست و بی احساس را سراغ داریم، در بعضی موارد دیدیم که احساسات بر او غلبه کرده و بر تصمیم هایش تاثیر گذاشته اند. با اینکه می‌توان دلیل‌های منطقی برای این تصمیم یافت امّا همچنان ممکن است این دلایل صرفا زایده ذهن ما باشد و تصمیم سیلواناس چیزی بجز یک قدرت‌نمایی و رنجاندن یک الف در حال مرگ نبوده و این دیالوگ، نشانی از ابراز پشیمانی اوست. البته پنهان کردن این موضوع که به آتش کشیدن درخت تصمیم خود او بوده است غیر ممکن بنظر میرسد زیرا ماشین های جنگی هورد در حضور ارتش هورد و لیدر های درگیر جنگ به سمت تلدراسیل شلیک کرده اند. اما برداشت دیگری که میتوان از حرف های سیلواناس کرد این است که شاید نارضایتی او از پیروزی ناکامل هورد نه بخاطر سوختن تلدراسیل بلکه صرفا بخاطر نجات یافتن رهبران نایت الف ها بوده است که در این صورت تناقضات به وجود آمده کاملا از بین خواهند رفت. درضمن جا داره بگم که جزئیات بیشتر و دقیق تر از این نبرد در دو کتابچه‌ی “مرثیه” و “یک جنگ خوب” اومده که به زودی براتون ترجمه می‌کنیم.

66 نظر

 • در مجموع اکثر حرفات درست. تنها نکته ای که می تونم به حرفت اضافه کنم اینه اورک ها هم مثل آرتاس فریب خوردن. شما کرونیکل جلد دوم رو بخونین متوجه میشین که کیل جیدن چطور نرژول و کل نژاد اورک رو بازی داد. با بهم ریختن ثبات عناصر و گناهکار جلوه دادن درانای ها اورک ها به اون سمت رفتن. زمانی هم که از خون منراث خوردن نمی دونستن که خون یه شیطانه فک می کردن یه موهبت از سمت یه ولی نعمته.

  • حال و حوصله نوشتن ندارم.این کله خشکای آلیانس مغز ادمو پیاده میکنن.اگه میشد حرف زد یه چیزی.مثلا همین نرزول.کی نرزول رو لیچ کینگ کرد،کیل جیدن.ولی باز نرزول مقصره، اگه آرتاس از راه بدر شده نرزول مقصره چون تو مغزش فتوا میداد.ولی اگه نرزول از راه بدر شد تقصیر خودشه،اصلا هم بحث فتواها و کلکای کیل جیدن مطرح نیست.این همه نکرومنسر انسان داریم خودشون دو دستی خادم لیچ شدن،نرزول مقصره.ولی اگه یه ارک بشه وارلاک خودش مقصره!بیخیال مومن بحث با اینا مثل کوبیدن میخ رو بتونه.خودتو خسته می‌کنی.چیزیم لازم نیست اضافه کنی.همین سیلوانس تا پریروز که رهبر رنجرهای های الفا بود ترولای امانی رو می‌کشت خوب بودا دل نشین آلیانس بود،تا رفت سمت هورد،همه ما شدیم بد.دوستان کالیمدور،یه مقاله کامل از وولجین بزارید ببینم دیگه کی میگه وولجین کاری برای هورد نکرده چیزی ازش ندیدیم.رهبری انقلابیون هورد بر علیه گرراش دست وولجین بود.پسرش رو برای هورد فدا کرد،یکی از بهترین رفقاش رو چون ضد هوردو ازراث شده بود کشت،وقتی هم که زاندالاری شروع به جمع کردن نیرو کرد گفت هورد خونه ماست،از جمعشون جدا شد.وولجین نبود،هوردی نبود که بخواهیم برایش تره خورد نماییم.

 • درود دوستان در اول سپاس بابت زخماتی که دوستان برای سایت کشیده اند.
  دوم عمل سیلوانس از نظر یه یک فرمانده میدان دیده درست بود اما نحوه عملش کاملا غلط چر اکه تلدرسیل رو از بین برد درست اما پس الدر سرزمین درانایی ها کالیمدور چی اونجا جزو قلمرو الاینس حساب نمیشد من خودم از هورد طرف دار اورک ها و تاورن ها هستم بخاطر وفایی که دارند از الاینس طرف دار دارانایی ها انسان ها هستم قبول دارم بعضی از پلیر ها با تعصب به بقیه توهین میکنن اما در کل الان هر دو گروه هورد و الاینس از سیلوانس ناراحتن و اخرم احتمالا زیاد همین سیلوانس میمیره همین الان بخاطر کاری با بین ، سارفانگ و نقشه قتلی که برای ترال کشیده بود به خونش تشنم اما ما کاری نمی توانیم بکنیم.
  سوم درباره هورد و هم پیمانانش اشتباه دراخل هورد از زمانی پیش اومد که ترال رهبری رو به گراش داد گراش خیلی احمقانه پدر بین رهبر تاورن ها کشت ترال دم نزد پانداریا رو با خاک یکسان کرد حرف نزد اخرم ولجین ترولی که من هیچی ازش ندیدم رو رهبر کرد بعدش بعد از مرگ ولجین خیلی قشنگ کنار کشید به نظرم من بهترین شخص برای رهبری هورد یا بین بلادهود هست یا رکسا دو شخصی که وقار و احترام را میفهمند مرد هستند و زیر بار هر حرفی نمیرن مخصوصا رکسار سارفانگ قابلیت رهبری نداره اما فرمانده خوبیه.
  چهارم الاینس معمولا (با وجود اینکه خودم الاینسم) کم به هورد ضربه نزد و هوردم کم بهش ضربه نزد اما همیشه باهم کنار اومدن اما خوب گاهی هورد ضرباتش بدرتر از الاینس بود.
  سپاس.

 • عزیزم معیار که نظر من و تو نیست..فرموده اند که یک حرف احماقانه حتی اگر ۱۰۰ میلیون هم طرفدار داشته باشه باز احمقانس.. مثالشم به خودت وا میگزارم..
  برای بارصدم هورد اگر جلوی ارباب سابقش لژیون یا ارک سابق لیپ کینگ یا هر تهدیدی همکاری کرده تنهابرای دفاع از خودش بوده والا عاشق پشم وابروی تمدن نیست..فقط مجبور بوده جلوی تهدیدهایی که مستقیم همه حیات رو تهدیدی میکنه مدتی دست از دشمن برداره فقط همین.
  خوب حالاشما لطف کن ازدیدهورد بگو جنایت الاینس چی بوده؟ این که بعد ازنبرد با هورد همشون رو نکشتن وفقط زندانیشون کردن؟درحالی که اگر هورد بود همه رو از دو تیغ رد میکرد. انسانها فقط اورکهایی که به پادشاهیاشون حمله کردن رو در دفاع کشتند.. البته برای هورد و منطق اورکها دفاع درمقابل مهاجم معنی نداره چون همیشه در حال تجاوزند…
  این که وارلاکهای وهورد او ازراث حریف های قدری دارن که دارن از حیات دفاع میکنن دلیل نابود نشدن این سیارس..والا اگر میتونستن این جهان رو هم فتح کنن با نابودیش میرفتم به سراغ جهانی دیگه…فیلم کاملا ترسناکیه هجوم یمشت بربر خونخوار
  خوب همه میدونن قرمز برای هورد خونخوار رنگ مناسبیه فکر کن گاروش با رنگ صورتی چی میشد…خخخخ…لطفا کمی علی اکبر رایفی پور درونتو اروم کن… همه چیز توطعه نیست.. میدونی کسانی که توهم توطعه دارن مدام برای حفط امنیت خودشون با جنایت امنیت بقیه رو مختل میکنن..
  اون درنای اسیر شهوت خون دراصل نشد بلکه خواست با خونریزی بیشتر ازمردمش حفاظت کنه و دست به کاری زده که خودش رو از مرام پالادین ها دور کرد شبیه کاری که ارتاس هم کرد یعنی با جنایت میخواست از خوبی دفاع کنه… این تقصیراشخاصه نه لایت.. مگر لایت هم مثل جادوی فل میمونه که همرو مجنون کنه؟ این فرقه جادوی سیاه با قدرت مقدسه..
  لیچ کینگ رو کی ساخت؟ دنیای قدیم اورک ها ودرنای هارو کی ویران کرد؟ ارتاس رو که منحرف کرد؟ یه شمن سابق اورک
  فرمانروای التراک توسط الیانس بی سروصدا خلع شد تازه همونم مقهور جنایتهای هورد شده بود..اما مستقیم خونی نریخت..فرق هورد والیانس همینه که شماها با وارپیف های چنایت کارتون همراهی میکنید اما الیانس مقصر هارو کنار میزنه تا موجب فساد نشن.بلک مور چند بار عامل ویرانیه شهرهای هورد یا هر تمدنی شد؟میبینی کل پتانسیل الیانس برای جنایت چنتا زد وخورد مسخره است که همشونم زود جمع میشه اما مثل هورد اهل لشکر کشی و قتل عام نیستن.
  اورکها قلب هورد هستن نیروی اصلیش و هامل ایجادش هستن .ودرزمان هر وارچیفی اورکها قدرتمند ترین نژاد هورد بودن و فرهنگ غالب هورد هم اورکیه..نمیتونی تکذیب کنی..مثلا گابلینها یا الفای خون همه پناهنده به هورد شدن..
  چطور میگی که شما هوردیها اهل جنگ نیستین؟ ایا جنون خون حافظتون رو ازبین برده؟ ردپای هورد ازخون تمام قربانیاش رنگینه ..شما فقط دنبال تهدید بقیه بودین.. هرکی هم دنبال نابودی هورده دلیل داره اونم رفتار های سابقتونه و تهدیدهایی که در استین دارین.. الیانس بدنبال رفع خطر شماست اما ایا تابحال شهری و یا پایگاهی از شمارو ب اتیش کشونده؟ ایا برای قدرت بیشتر با شیاطیم همپیمان شده؟ ازدید یه شکارچی خونخوار همه تهدییدن..باید کشته شن به اتیش کشیده شن با بمب مانا نابود شن ..منطق شما زوره وجنایت اما اهل فداکاری نیستین مگر در راه خونریزی…اما الیانس حاضره دریادار پرادمور رو فدا کنه برای حفظ صلح .حاضر با قاتل های همنوع ها و متجاوز ها به ازراث برا دفاع از حیات متحد شه.. حاضره به هورد جایی بده تا بدور از جنگ تمدت خودشو بسازه…اما نتیجش شده جنگ افروزی و جنگهای بیشتر.. شما هر بار الیانس بهتون فرصت دوباره داده بار با ی جنگ دیگه جواب دادین .. از دید شما همه حیات باید نابود شن..که اگر غیر این فکر میکردین پاتون به ازراث باز نمیشد
  من بشخصه منتظرم ی فرمانده با لیاقت بساط هورد رو برای همیشه جمع کنه .. نزادهای شما رو دور از هم مسکن بده تا برای همه و خودتون بی خطر باشین
  خوشحالم بلاخره جرات کردی تو هم برای هورد شعار بدی.. ما برای همه حیات احترام قایلیم ..مگر اینکه اسیر شهون خون بشن
  همه با هم برای اتحاد
  FOR ALLIANCE

 • حرف احمقانه از نظر تو احمقانه است باید از طرف اون صد میلیون نفر نگاه کنی،شاید اون حرف خیلی هم عاقلانه باشه،بعد مگه شما فقط در مقابل تباهی ایستادید،لژیون به ازراث حمله کرد،هورد هم در مقابلش ایستاد،در نورثرند قوای هورد هم اونجا بودن تا در مقابل لیچ کینگ ایستادگی کنن،در جنگ با شا(تاندرکینگ)هورد هم اونجا بود،وقتی گرراش قلب اون خدای باستان رو انداخت توی دستگاه پانداها ترکوندش ماهم تو ارگریمار بودیم تا پدرشو دراریم.اگه بیای هورد میبینی الیانس میشه جنایت کار.تو جنگ بین ارک ها و انسان ها خب انسان ها هم کلی ارک رو کشتن،از ارک ها در رینگ های گلادیاتوری استفاده کردن،در اردوگاه های کار اجباری زندانیشون کردن تا جایی که ارک ها کارشون به خودکشی دست جمعی رسیده بود.بعد یه لیست از جنایات ارک ها بگیر،خودت به این نتیجه میرسی چون ارک ها زدن پدر الیانس رو در اوردن بهشون میگید جنایت کار.چون انسان هایی رو کشتن شدن جنایت کار.بعد من یه سوال برام پیش اومده چطور این همه وارلاک تو ازراث نتونستن یه ذره هم این سیاره رو تکون بدن،بعد دوازده تا وارلاک یه جهان رو نابود کردن.فیلم هندی.
  یه ادرس بهت میدم برو تو you tubeسرچ کن(۵alliance worst crime)برای هورد هم هست،ولی برای اینکه بهت اثبات بشه الیانس ها همچینم دسته گل نیستن کافیه.
  بعد امریکایی ها همین چند سال پیش یه رزمایش تو خلیج فارس انجام دادن،نیروی دریایی امریکا شد گروه ابی،نیروی دریایی ایران شد گروه قرمز.اره رنگ ملاکه،چون اگه تو صورتی رو فقط یه رنگ میبینی اونا از همون صورتی هزارتا معنا مفهوم میکشن بیرون.
  تو تنها کسی نیستی که کلیپ های warlords رو دیده.پارت پنجش برای من از چهارتای دیگش جالب تر بود.اینکه چطور یه پالادین،یه فرد شریف یه درنای تقدیس شده توسط نور دچار شهوت خون میشه و جنون برش میداره،و درنهایت در ایمانش به نور شک میکنه.اینکه نور چقدر راحت پیروانش و موجودات دیگرو رها میکنه تا بمیرن.(نور از اونها محافظت نکرد)دیالوگ خود پالادینه.
  سیلوانس رو کی تبدیل به هیولا کرد.ارتاس.چقدرم بخاطر هیولایی که ساخته بود به خودش افتخار میکرد.
  یه چیز دیگه،یه ارک تمام هورد نیست،نرزول و گرراش نماینده هورد نیستن.مگه فرمانروای خیانت کار التراک یا لرد بلک مور یا لرد گریتوس نماینده الیانس هستن.که معمولا شما هم با گفتن الیانس اف لردران ازش راحت میگزرید،خب منم میگم هورد نرزول سریع دلیل میارم،از اعمال ارک ها میگذرم.ارک ها تنها اعضای هورد نیستن،و البته قلب هورد هم نیستن.قلب هورد،همه نژادهاشن.همه اعضاشن،ما در کنار هم میجنگیم،برای هورد و برای منافع هورد.هورد فقط یک کلمه نیست،دنیاییه که یه عضو الیانس مثل تو فقط یه تیکش رو میبینه.ما هوردا موافق جنگ نیستیم و نبودیم،اما شما چی.گریمین میگه که هورد باید نابود بشه پرادمور در حمله به هورد اصرار میکنه،تیرانده و ملفوریون هم ازین قائده مستثنی نیستن و نبودن واریان رین هم تحمل هورد رو نداشت.و حالا پسرش.من با سیلوانس کاملا مخالفم،اما با یک چیز موافقم،اگه الیانس به ازرایث دست پیدا کنه روزهای تاریک هورد فرا میرسه.پس لازم بود جلوی الیانس گرفته بشه،اما اتش زدن تلدراسیل زیاده روی بود.به هرحال دیده ها حاکی ازینه که بزودی ما شر سیلوانس رو از سرمون کم خواهیم کرد و بین به احتمال زیاد وارچیف میشهFOR THE HORDE

 • خب که مردم می‌خوان جنایت کنن تو دنیای واقعی نمیتونن!نمی‌دونم چرا شما آلیانس جماعت فشار اووردید رو دنیای واقعی،یه جوریم میگید انسانها در دنیای واقعیت فلان ارکها فلان انگار این ارکها دوتا بمب اتم انداختن تو دنیای واقعی.استاد دنیای واقعی رو بزار کنار،بربرها ده هزار رومی رو زنده زنده سوزوندن،امریکایی ها تو ویتنام کاری کردن الان که الانه هممون موندیم توش،عربستان یمن رو ویران کرد،انگلستان با یه نقشه شیطان صفتانه دوملیون انسان رو در ایران به کشتن داد،بیست ملیون نفر در دو جنگ جهانی کشته شدن.جنایاتی که ما در واقعیت کردیم همون ارک تو دنیای تخیل نکرده،حداقل نه با همنوع خودش.یجوری میگید حمله کردن به درنای ها،شما از کجا میدونی اگه درنای ها قوی میشدن حمله نمیکردن به ارکها،میگید ارکها سیاره ای که بهشون متعلق نبوده گرفتن،مگه درینور حق درنای ها بود که حتی اسمش رو هم خودشون انتخاب کردن،درینور!.اگه میگی درنای ها در صلح به سر می‌بردند مگه مقاله سرنوشت درانور رو نخوندی که درنای ها به پشتوانه نور به اصطلاح مقدس،حیات بخش و حافظ حمله کردن به ارک ها.میگی یه ارک آرتاس رو فاسد کرد،مگه اون ارک زمانی که ارتاس انسان بود بهش گفت یه شهرو خاکستر کن،اخر کتاب رو خوندید،بیشتر نفرات اعتقاد دارن آرتاس روح ارک رو کشته،و آره آرتاس همون لیچ کینگ بود نه نرزول و ارتاس باهم.بین توسط سیلوانس دستگیر شد چرا چون اجازه داد جینا پرادمور عزیز شما بتونه برادرش درک پرادمور رو ببینه،برادری که همون هیولای لعنتی،سیلوانس دوباره اون رو به حیات برگردونده.هرکاریم هورد کرده به نفع خودش بوده،فقط انددها رو قاطی نکن،که البته اکثریتشون انسانن،انسان های نامرده.ما از هورد دفاع میکنیم،چون با تمام ناعدالتی‌ها هورد همچنان پابرجاست.شرافت وقتی که آخرین پایگاه انسان ها یعنی لردران داره فتح میشه؟شرافت وقتی ساورفنگ میتونست با یه ضربه کار فوریون رو تموم کنه؟ملفوریون قویترین فرد الینس،و سیلوانس قدرتمندترین فرد هورده،که تو دوئل بینشون فوریون داشت پیروز میشد(که ای کاش میشد)ساورفنگ اومد از پشت ضربه زد نذاشت.شاهتون اندویین رین سومین فرد قدرتمنده که اونم تو دوئل با سیلوانس داشت پیروز میشد،اقا،تیرانده هم پنجمین فرده قدرتمند در الینسه که اونم به اتفاق همه ایمان داریم از سیلوانس قویتره.همه رهبرانتون از رهبران ما قویترن،نیروهای شما هم بیشترن،ببین نایت الف ها خودشون یه ارتش جدا داشتن که تکی در مقابل هورد ایستاد،بقیرو فرض کن چقدر نفرات دارن.ولی هورد،بازم هست.هنوزم پابرجاست.میگید وارلاک ها درینور رو ویران کردن،پس بگید چرا نرزول ارکهارو جمع کرد.؟چون مجبور بودن،چون دنیاشون قبل از وارلاک شدن گولدن و ظهور شورای سایه داشته ویران میشده و چرا،چون نور حمایتش رو از ارکها و دنیاشون گرفت.چرا دنیاشون به این روز افتاد،چون میخواستن دنیایی برای ایندگانشون انتخاب کنن،نرزول ده ها دروازه رو باز کرد و دنیاشون تکه تکه شد.میگید ارکها خون منوراث رو خوردن اختیاری!یکی یه چاقو بزاره رو گلوت بگه این یا مرگ، کدومو انتخاب میکنی؟دنیاشون داشت ویران میشد.اگه همه این اتفاقات برای انسان ها میفتاد و انسان ها به ارکها حمله میکردن ایا انسان ها میشدن جنایتکار؟نه چون دنیاشون داشته ویران میشده فلان و فسار.من هر چی بگم تو بازهم دلیل میاری،چون میخوای بگی آلیانس از هورد بهتره،و من تمام این پست هارو نوشتم که بگم نه نیست.هورد و آلیانس باهم قدرتمندن.من حرف کراسوس رو بدون بهانه و پست قبول کردم چون راست گفت.اگه میخواید هورد جنایت نکنه،اگه میخواید وارد جنگی نشه اگه میخواید هورد اشتباهی نکنه،پس قبول کنید نبرد برای ازراث باید آخرین پچ باشه.وگرنه که دیگه نه هیولایی هست و نه شما کاری میکنید که موجب ایجاد پچ جدید بشه،نه جایی شکاف میخوره یهو اهریمنی بپره بیرون،این بازی به این محبوبی تموم میشه همه هم میرن.اخر همه پستاتونم،شما آلیانس ها می‌نویسید برای آلیانس،ولی من ننوشتم.چون آنقدر جنگسالار عوض کردیم،که منم نمی‌دونم بگم کدوم هورد!سه جنگسالار در دوران واریان!راستی تعریف شما از جنایت چیه؟فقط کشتن!اینطوری که ما انسان ها تو واقعیت میشیم عزراییل!جنایت یعنی کشتن غیرنظامی ها،اونم توسط همنوعانشون. جنگ بین دو جبهه دیگه نظامی و غیر نظامی نمیشناسه.دم آخری جواب چندتا از سوالاتم بدم،هورد فقط ارکها نیستن،جنایت هم کشتن همنوعانه،ارکها همرزمانشون رو نمیکشن،ارکها شجاعن،حالا شما هر چقدر بگی ماشین کشتار، فرار نمیکنن،تبری که سناریوس رو کشت منوراث رو هم کشت.برای منافعشون میجنگن و اون چیزی رو که می‌خوان به دست میارن.شما آلیانس ها برای اینکه بگید بهترید میگید هورد جنایتکاره،میگی من وحشیم که هورد رو انتخاب کردم،واقعیت اینه که من هورد رو بخاطر ترال و اگرا،ساورفنگ و ولجین،دوروتن و دراکا،دوم همر،کایرن و بین بلادهوف،رکسار،درک تار،و تمام اعضاش که با شجاعت برای هورد ایثار کردن و در کنار هم برای حفظ هورد ایستادن دوست دارم.هورد به من یاد داد بجای قایم شدن پشت دیوارهای سنگی،برمو برای بدست آوردن خواسته هام تلاش کنم.نام هورد رو با افتخار میگم،و برام مهم نیست یه آلیانس چی میگه.چون ما هر کاری کنیم جنایته.البته از نظر شما،ما بریم ماهی گیری هم بکنیم چون یه ماهی رو کشتیم جنایت کردیم.ما میجنگیم و منافعمون رو بدست میاریم،و قدرت میگیریم،و چون این بین منافع الیانس بخطر میفته میشیم جنایتکار،چون برای حفظ و بقای خودمون سرزمین هایی رو میگیریم میشیم جنایتکار،چون بجای مذاکره با شما میجنگیم.اقا به الف ها میگفتیم اشنویل رو بدید میدادن؟یا میگفتیم فلان جارو بدن میدادن.و اما برادران هورد من،بیاید مثل گرراش خائن،سیلوانس رو پایین بکشیم،تا اون اشغال بیشتر از این به هورد آسیب نزنه.هوردی که باهم ساختیمش،و در کنارهم برای حفظش ایستادیم.و بریم گندی که زدیم رو جمع کنیم به نایت الف ها کمک کنیم شاید تلدراسیل رو بتونیم بازسازی کنیم.و البته با تمام هوردی بودنم یه عذرخواهی هم باید بابت گندی که زدیم بکنم.تلدراسیل زیباترین مکانی بود که در ازراث وجود داشت،مدتی الینسی بودیم(لامصب خشک بود یه کوئست خفنم نداشت،شیر پاستوریزه ها از بس خوب بودن یه درگیری هم نبود کیف کنیم،یتیم بازی در میاوردن نه یه کی گولد قرض میدادن،ایتم لولمم پایین بود منو دانجن نمیبردن یکم ایتم بالا بیارم منم رفتم هورد،یه ساله فول شدم عشق حال صفاسیتی ارگریمار،کمک به من برای گرفتن مونت توسط رفقای هورد،و چه عشقی داشتیم،چه عشقی که یارو پنجاه کی گولد کرد تو پاچم،و من پشت کامپیوتر غرق…که تو میای میگی غرق خون!نه غرق گولد بودم،گولد.)و من عاشق تلدراسیل بودم…چرا بلیزارد؟چرا تلدراسیل؟چرا سیلوانس؟لعنت به تو بلیزارد،لعنت.

  • باز ردپای فساد شهوت خون تو ارک دوستا مشخص شد
   ۱٫اینکه درناها فاسد میشن تو ی داستان موازیه نه داستان اصلی پس قابل استناد نیست
   ۲٫هرکسی سیاره شوهر چی میخاد مینامه درناها درینور نامیدنش خوب ارکای بیتمدن میخاستن یچیزی ک باب میلشون باشه رو انتخاب کنن..این کجااون معنی تجاوزطلبی مدنظرشماست؟اونی که در عمل تمدنی رو تو درینور ودرادامه تو جهان دیگه ای از بین برد اورکا بودن… نابودی درینور به دست ارکاس شما این جنایات رو نمیبینی حرف از احتمالات میزنی؟ کسی رو بخاطر کاری که ممکنه انجام بده مجازات میکنن؟ خودت فکر کن دلیلیت خنده دار نیست؟از کجا معلوم فلانی فلان کارو در اینده میکنه پس الان مجازاتش کنیم…
   ۳٫نرزول ارتاس رو به فساد فراخوند وازراه به درش کرد…پس گناه تموم جنایتاش بخشیش بااونه..حالاروح فاسد شده ارتاس گیریم تو پلیدی روی نرزول روهم سفید کرده باشه….
   ۴٫میگی انددها اکثریت انسانن…این ی دلیل بپه گانه دیگه…این ها انسان بودن ..این یعنی خط مقدم جنگ با لیچ کینگ رو انسانه به دست دارن پس بیشترین تلفات و قربانی رو به کمک نور مقدس دادن…بعد همه باز توسط جادوی لیچ کینگ وسیلواناس به بردگی گرفته شدن…
   ۵٫حرف از شرافت میزنی؟اما فقط اونجایی که بنفعته..نامردی ساورفنگ تو دخالت تو دویل رو نمیبینی..
   ۶٫نفرات شما یمشت هیولا هستن حتی اگر کمتر هم باشن.. این که تا امروز به هورد اجازه حیات با تموم جمایاتش داده شده نماد شرافته… نه عذاب وجدانای امثال ساورفنگ
   ۷٫وارلاکها ونزرول ودر ادامه گولدان مسول نابودی درنور هستن…نزرول چرا ارکهارو جمع کرد؟چون گول فرماندههای لژیون روخورد..الت دست اونا شد..خون منوراث رو خوردن تا وحشی تر بشن دنیاشونم خودشون نابود کردن این وسط هیچ اجباری نبوده..نمیتونستن بجای نابودی درناها و حمله به ازراث به اتحاد و کمک درناها متوسل شن؟اما روح فاسد اونا همه چیز رو در نابودی وفتح میدید.میگی شرافت دارن درسته پس بین مرگ و فساد باید مرگ رو انتخاب میکردن.. مگر این که شرف نداشته باشن…
   ۸٫اگر انسانها حمله میکردن؟هروقت حمله کردن درموردش حرف بزن …انسانها مهاجرت میکنن وقبل از مهاجرتشون مابقیه نژادهارو قتل عام نمیکنن…میبینی انسانها با اورکها فرق دارن …پس الاینس و هورد هم متفاوته چون انسان و اورک قلب مردمانشونن وهر کدوم یه رویه رو دارن یکی متجاوزه دیگری نیست
   ۹٫حرفت جالب بود میگی هر چی بگم تو یه دلیل میاری…خوب استاد ارچمند!!! چون که برای حرفات دلیل نقض زیاده…تو هر چی در مدح هورد بگی دلایلی که اظهر من الشمسه برای رد حرفات هست… کسی اشک تمساح رو باورنمیکنه…متاسفم…هنوز یه دلیل برای خوب بودن هورد نگفتی …بزار کمکت کنم چون وجود نداره خوبیاشون تو قشری از خون و فساد پوشیده شده…. یبار لژیون یبار سیلواناس گولتون زد …فردا هم خدا میدونه….
   ۱۰٫این که من میگم برای اتحاد چون اتحاد داره جور هوردهم میکشه اما خودتم میگی که دیگه هورد حتی دیگه قدرت سابقشم نداره که بهش افتخار کرد… قشنگی نور تو همینه هرچقدر هم هورد وایچ کینگ و لژیون ازش کشتن اما هنوز شکوفاست….برخلاف هورد فاسدی که با تمام قدرتش روبه زواله مثل شخصی که دوپینگ کرده یا مخدر زده ..سرحاله اما زود ازهم میشکنه
   ۱۱٫جنایت وظلم معنیش مشخصه..واقعا یه هوردی فقط تو معنیش شک میکنه..کشتن بی گناه و بی دفاع میشه جنایت همنوع وغیر نداره؟ مگر حیونیم که بگیم فقط همونوع کشی جنایته..این تفکرت هم فاسده..در مورد دنیای واقعی هم که استاد هوردشناس صحبتی نداریم.. اصلا هورد نماد همین جانی هایی هستن تو واقعیت که با پول زر وزور فاسد شدن..شما میخای بحث تاریخی و اجتماعی کنی یا از وارکرافت صحبت کنی؟ چرا بجای جواب درست دادن ماستارو میریزی تو قیمه؟
   ۱۲٫شما تا وقتی که تمدنی و شخصی رو نکشین تا وقتی که جایی رو ویران نکنین ما کاریتون نداریم..میخاد ماهی گیری که گفتی باشه یا هرکاری که داخل خودتونه..این که شما معنی جنایت رودرک نمیکنی درد بزرگیه ..اخرسرهم کاردستتون میده..البته داده
   ۱۳٫اشنویل رو میخاستین؟بابا شماها ظاهرا معنی الفبای قدرتم نمیدونید براهمین سیلوانس سوار هورده…چیزی که با جنگ وجنایت ازمون نگرفتین رو میخای با مذاکره خودمون میدادیم؟خنده دار…همین که نابودتون نکردیم واورگیمارو به رسمیت شناختیم لطف بوده که هورد قدرشو ندونسته…میگی میجنگیم و بدست میارم…خوب این منطق حیونیه که..چرا انسانها با هم ودورفا والفا باهم نمیجنگن؟خوب چرا نمیخای قبول کنی متجاوزای دنیای دیگه این وحالا بجای تعامل با دنیای جدید میخاین فتحش کنین..اما این دنیا با قبلی فرق داشت و درهم کوبیدتون کاری که شما بادرناها کردین رو میتونستین اینجا هم انجام میدادین…اما الیانس دشمن شکنه وهورد جنایتکار غرق خون مجبور شد کمی عقب بشینه
   ۱۴٫در اخر هم از خاطرات توهورد گفتی.. خوب مبارکه یمشت غارت گر جمع شدین با هم چپاول میکنیین… وغرق خون و گلد هستین…خوب جنایتکارا همینن..بقیه هم شیر پاستوریزه میبینن..(مثل خودت بزار ربطش بدم به واقعیت امریکا وناتو / غرب هم خوب با هم میخورن وبه هم وام میدن اما برا بقیه کابوسن)
   همه با هم برای اتحاد
   FOR ALLIANCE

 • رفیق تمام کامنتات رو خوندم…اول خواستم جواب بدم…بعد دیدم تو یک هورد واقعی هستی…همونقدر پر از ادعاو دلیل همونقدر پوچ…نمیتون ونمیخای قبول کنی اشتباهاتت رو بینشی هم که ازش دم میزنی همش صرفا سطحی نگری خودته…بله نویسنده گروهی رو خلق کرده ک بقدری مستعد جنایت هستن که وقتی جلوی اسموشو … بزاری هر توهینی بهش میچسبه… اما چنتا نکته ارتاسم ی اورک فاسد کرد.هربار هم ک اومدین کمک الیانس وقتی بوده که برای بقای خودتون اومدین مثلا میدونستین مرگبال دمار از روزگارتون درمیاره پس ار ترس… اومدین کمک الیانس…نژاد درنای رو سلاخی کردین میگین خوب اگر با بینش صحیح بنگری میبینی جنبه خوبی هم داشت ک بازمانده های سرگردانش شدن متحد الیانس.. شما هورد عزیز جنایت نکن ما متحد جدیدی نخاستیم اصلا شما جنگافروزی نکن ما اتحاد رو منحل میکنیم .هورد غاصب تابحال هیچ وقت سعی به جبران نکرده بلکه هر لحظه حیاتش تهدید جنگ وجنایت بیشتره. این وسط گاها ۴ تا شخصیت هم داشتن که گاهی نقش مثبتی هم ایفاکردن..اما شریف ترین ارکها که دوراتان باشه مسول سقوط شهردرنایهاست با خیانتش .. حالا هر چقدر هم اشک بریزه یادتون نره تو جونیش اسیر خشم میشه گرگ رو میکشه نزدیک بود مادر خودشم بکشه..کلا ارکا مستعد بازیچه جنون شدن هستنمثل تروریستا هستن که برای خودشون اصول اخلاقی هم دارند اما نفس کشیدنشون هم توهین به اخلاقیاته چه برسه به اعمالشون.این که پالادین ها با جادو زنده میشن وبه سپاه لیپ کینگ میپیوندن گناه اجساد اوناست یا اون شمن اورکی که لیچ کینگ شده؟این که این شمن فاسد میره سراغ قهرمانهای واقعی تا دث تایتاشو بسازه و سراغ هیولاهای هورد نمیره نشون از قدرت پالادین هاست..اوج خباثا پالادین ها این بوده که ی دوره ای به سایر نژادها اجازه ورور به فرقه شون رو نمیدن..رهبر شوالیه های مخملی هم خوب توسط یه لرد وحشت شکست خوردو تسخیر شد…اما اورکها چی؟ اکثرشون داوطلبانه فسادرو قبول کردن بنده لژیون شدن.هنوز باید منتظر بود تا یکی پیدا شه جواب کارای هورد رو بده
  دیر نیست زمانی که هورد تقاص جنایاتشو بده
  همه با هم برای اتحاد
  FOR ALLIANCE

  • اگه هورد انقدر بده پس چرا انقدر پلیر داره؟توی یکی از همین سرورای ما تعداد پلیرای هورد سه برابر الینسه،و توی سرور اصلی بلیزارد تعداد پلیرای هورد فقط ۰٫۶ درصد از الینسا کمترن!تو battle.net داشتم چک میکردم یکی یه چیز باحالی نوشته بود(چون هورد قرمزه بده،و چون الینسا ابین خوبن)توی اینروزهای مزخرف هورد که یه احمق مثل سیلوانس جنگسالار هورد شده چی میشه انتظار داشت،از خودت میپرسم بنظرت ما انتخاب کردیم سیلوانس جنگسالار بشه یا نویسنده؟.ولی یه حرفش رو قبول دارم که اگه الینس به ازرایث دست پیدا کنه با هورد وارد جنگ میشه، با استناد به جمله خودت که(نفس کشیدن هورد هم جنایته)شما الینس جماعتم که هی دارید دم از نابود کردن هورد میزنید ولی باز ما همش داریم جنگو شروع میکنیم.که اینم به نوبه خودش عجیبه.خودتونم دارید میگید که هورد در داستان محور شرارته و چرا من دارم به این موضوع که تقصیر نویسنده هاست گیر میدم،بخاطر اینکه وارکرافت یک داستانه،واقعیت نیست،زاییده ذهن یک مشت نویسنده است،مثل اقای تالکین یا اقای ای ناک یا کریس متزن یا خانم کریستی گولدن.اینان که دارن جریان داستان رو هدایت میکنن،نه من پلیر.به شخصه موافق حمله به تلدراسیل نبودم،ولی مگه دست منه پلیره؟یه سر به فیلم هایی که اینده بازی و اتفاقاتی که داره توش میفتن پیش بینی میکنن بنداز.یه سری دارن میگن ممکنه اندویین تبدیل به یه موجود وحشتناک بشه مثل ارتاس،یه سری میگن ممکنه نایت الف ها از الینس جدا شن،یه سری میگن ممکنه سیلوانس در کنار ازشارا قرار بگیره ووووو.اینکه هورد شده محور شرارت و بدی و خونخواری باشه شما راست میگی،اما اقای ارباب پالادین،چرا با تمام این اوصاف هورد انقدر پلیر داره؟

   • هانترجان شما انتخاب کردی که طرفه بده داستان باشی…فرقش چیه که کارنویسنده باشه یا خودت تو انتخابتو کردی..ضمنا مگرملاک حق وباطل به تعداده؟میگن ی حرف احمقانه احمقانه میمونه حتی ۱۰۰ میلیونم طرفدارداشته باشه…هوردهم جنایتکارحالا همه برن بازیش کنن..خوبی الاینس به با کلاسیشه..هورد مثل اردوی(هورد)مغولاست پرتعداد اما جانی پرور..مردمم هم بقول شما چون این داستانه نه واقعی میخان تو عالم خیال از خوی انسانیشون به دور باشن وکمی تبهکاری کنن.. قلب الیانس انسانها هستند حالا هرکی هم خاست ترکش کنه..ما تاابدسعی داریم خط اول مقابله با هورد وارتش نامرده های لیچ کینگ باشیم(بیا حتی لیچ کینگ هم داستانش با یک اورک شروع میشه)دیگه پر تعداد تر از ارتش لژیون و نامردها داریم؟ همه از دم هیولا… کلا قشنگی حق تو اینه که با وجور کم تعداد بودن…تاثیراته بزرگی داره چون قهرمان پروره 🙂
    رنگ هم نشد دلیل بر خوبی وبدی که حالا ابی وقرمز شما یا صورتی ومشکی بقیه..اونی هم که از رنگ حرف زده برا خودش گفته
    سیلوانس هم احمق که نیست اتفاقا ی هیولای باهوشه که حتی هوردهم ب بازی میگیره… میبینی کلا هورد ی سلاحه خطرناکه برای همه حتی اعضای خودش..امروز دست سیلوانس دیروز دست لژیون..فردا هم خدا میدونه اربابای تاریکی و خدایان باستانی…
    نمیدونم ظاهرا هر کسی دوست داره چشمشو بروی نتایج کارهاش ببنده و فقط قتل عام کنه واز فشار زندگی خلاص شه وفقط بی محابا بکشه وغارت کنه واتیش بزنه میاد سراغ هورد 🙁
    دلیل انتخابت رو من که نمیتونم بگم تو باید بگی و تموم همرزمات میبینی همونجور که گفتم روحیت مثل یه هوردی واقعیه مسولیت کارهاتو قبول نمیکنی.. این که چرا عضو هوردین رو خودتون میدونینن …
    حالابرو به درون خودت نگاه کن ببین تو وبقیه چرا شدین چرخ دنده های یک ماشین کشتار………
    ما کم وزیاد هم باشیم(باوجود معدود نخاله هامون)فقط هدفمون محافظت از عدالت در مقابل شره اینم دلیل ما… دلیل شما هم که مشخصه…تباهی
    همه با هم برای اتحاد
    FOR ALLIANCE

 • سلام.همه خسته نباشید.اقا هر دو گروه هورد والاینس تند رو و صلح طلب دارن و اتفاقا بخاطر اینکه وار کرافت ی بازی جنگیه و سلسله وار این ی امر طبیعیه حالا چرا بیشتر اورگا جنایت میکنن و الاینس جمع میکنه خب واضحه.
  خب بالاخره اگه هورد جنایت نکنه که پیج جدید ایجاد نمیشه.ما هم ک تو دنیای حقیقی اورگ نداریم ک بخواد از خودش دفاع کنه برا همین همه کاسه کوزه هارو سر هورد خراب میکنیم.
  پس بنظرم بحث سر اینکه کدوم خوبن و کدوم بد بحث اضافیه هردو طرف نیاز ب پلیس بد وخوب دارن تا داستان بتونه بقوت خودش باقی بمونه اما…..
  اما نکته اینه ک بیلزارد داره واقعا گند میزنه ب فانتزی بودن بازی.حتی از همون اولم گند زده.
  مث همین سقوط تلدراسیل توسط سیلوانس.اخه ارکیماند ک دست چپ سارگراس بود تو تله ی ملفاریون نابود شد اونوقت یکی مث سیلوانس بیاد…..
  از زنده شدن نگهبانی ک سرش از تنش جدا شده و گولدن و…گرفته تا تایم لاینو….که دیگه فانتزی رو هم ب مسخره گرفته
  میگم از اول برا اینه:حتی همین داستان مزخرف نگهبان ک قراره ی نگهبان انتخاب بشه که از ازراث محافظت کنه بعد تیرانده و ملفاریون جرود و مایو شادوسانگ از وجودش بی اطلاعن!!!!!اگه قراره نگهبانی انتخاب بشه چرا از اژدهایان نباشه ک ی ادم بدبخت بیاد نگهبان کا ازراث بشه و….
  اینقد هم پارادوکسو دری وری داره تا دلت بخواد اما خب دیگه چه میشه کرد باید باهاش ساخت.?

  • درباره نگهبان که گفتی :نگهبان بعد ها در لوردران جایی که نایت الف ها به دلیل سالیان سال دوری از جهان نبودن اونجا ساخته شد پس قطعا نمی تونستن ازش اطلاع داشته باشن در باره اژدهایان هم اونا خیلی با نژاد های فانی در ارتباط نبودن مخصوصا اینکه کنترل کننده آرکین مالیگوس بود که اونم دیوونه شده بود و آزدهایان دیگه هم خیلی به آرکین کاری نداشتن فقط خیلی آروم جاسوسی شونو میکردن پس طبیعی نباشن جزوشون

 • منم خودم یکی از طرفدارای ارتاسم،و البته درسته خیلی توهین بود.یعنی این همه کاراکتر باید دست میزاشتن رو این که بشه شخصیت بد داستان؟پالادینی که همه هموغمش مردمش بودن،که یه وقت اتفاقی براشون نیفته و خیلی هم در حقش ظلم شد!اتر ولش کرد جینا ولش کرد،همینجوریم بهش تو سری میزدن.بدتر از همه اتر که هی با نصیحتاش میکوبید تو سر ارتاس.نه اینکه بگم مفهومشون بد بوده،خیلی کنایه ای و نیش دار حرف میزد.خداییش منم بودم میفتادم تو خط سرپیچی و جنایت.بعد چرندی داستان رو ببین،طرف تو لردران یه پرتال باز میکنه همرو میبره استروم ویند مانع جنگ بین هورد و الاینس میشه توی لردران«زمانی که ترال وارچیف بود»ولی همین طرف،جینا یه پورتال به سمت لردران باز نکرد که ارتاس رو بزور ببرن جلوی جنایتش رو بگیرن.قبول دارم که مهارتش به اندازه اون موقع نبوده،ولی باز کردن یه پورتال کوچیک مگه چقدر قدرت میخواد؟جادوگرا،مبتدیاشم میتونن پورتال بازکنن!این جینا که جای خود داشت.
  ولی فکر کن ارتاس برگرده،بعد بیاد سمت خوبا«امری تقریبا محال»…
  رهبری دث نایت ها،عشق و نفرت جینا،نفرت مردمش،خشم سیلوانس،بازگشت یه اولدگاد،حمله ناگاها،احتمال یه جنگ داخلی در هورد…!داستان قراره خیلی باحال بشه.بقول بهنام بانی«وای دل بیقرارم…»!

 • دیگه خودت داری میگی انصافا منم دارم حال میکنم.خودت جواب خودتو میدی!
  میبینی تمام کارهایی که هوراد انجام دادن،اگه به ضرر الاینس باشه میشه جنایت!مثلاً گرراش که اشنوال رو گرفت«که البته نامردی زیاد کرد خودمونم بخاطر همین نامردیاش گذاشتیمش کنار.»برای مردمش آب اوورد،و تونست سرزمین هایی رو گیر بیاره که مردمش بتونن کشاورزی کنن یه دورانی بود که یه آتیش تو ارگریمار راه می افتاد هزارتا شمن باید جمع میشدن خاموشش کنن.این جنایت نیست که ارکها باید مثل بدبختا توی ارگریمار پوچ و بی‌هدف بمونن،یه ابم نباشه آتیش شهرشون رو خاموش کنن،یا این جنایت نیست که بخاطر غذا باید با الاینس،تجارت کنن«منظورم واردات گوشته!که از نایت الف ها میگرفتن»
  خوبه قبولم کردی داستان چرت و پرت شده برای اضافه کردن پچ هی هورد باید افتضاح بار بیاره.خب اگه بین بلادهوف جنگسالار میشد چی؟بنظرت بازم به تلدراسیل حمله میشد؟
  من که میگم آنقدر اوضاع خوب میشد که هیچ وقت جنگ بین هورد الاینس پیش نمی اومد.

 • با این که امسال سرم بخاطر کنکور خیلی شلوغه ولی واقعا داستان داره به سمت جالبی می‌ره اونم سمت سیلوانسه سیلوانس به پلیر دروغ میگه تا بره ساورفنگ رو بکشه و تاناتوس رو می‌فرسته تا دایلین همون زن نایت الف واربرینگر رو آندد کنه جهان تو اوج جنگه که بوم آژارا حمله می‌کنه و همین سیلوانس کسیه که بذاره نجات بده چرا چون وولیجین در لحظه آخر عمرش اینو از یک روح بجز بونسمدی می‌فهمه ولی هیچکس نمی دونه بهش اعتماد کنه شاید اینجا خواهر کوچکش وارد داستان بشه حتی شاید ازگهون شکست بخوریم چون هیچ اتحادی بین الاینس و مورد وجود ندارند از همه جالب تر اینه که داستان داره خیلی تلاش می‌کنند که کثیف بودن این زن رو نشون بده آینده وارکرافت خیلی جذاب خواهد بود

  • این سیلوانس دیگه داره شورشو در میاره.اقا اون همه نایت الف رو که کشت، تلدراسیل رو که سوزوند،با طاعونش کلی سرباز از هوردوالاینس رو به کشتن داد.خب حداقل بزاره تو ارامش بمیرن.چرا عذابشون میده؟
   یعنی خداوکیلی گرراش دومه.هدف فتح کالیمدور،دلیل خدمت به هورد،علت این که فکر میکنه داره با این مسخره بازیاش به هورد خدمت میکنه،دور نگه داشتن الاینس از ازرایث که یه وقت با اون به هورد پایان ندن!
   ای کاش بین بلادهوف وارچف میشد.گندش بزنم هورد شده محور شرارت.درسته،قبول دارم برای ادامه داستان یه شخصیت بد باید باشه،ولی یه جناح بد دیگه زیاده رویه انصافا.
   بعد من میگم شاید اسکرج دوباره برگرده،یه حسی بهم میگه قضیه بوداره،اون از شمشیر سارگراس که داره فل به خورد ازراث میده،اون از اشارا و خدای باستان.ولی از اینا گزشته فرض بگیریم ارتاس برگرده«میدونم خیلی احتمالش پایینه،یا حتی غیر ممکن باشه برگرده»باحال میشه و خیلی هم غافل گیر کننده.ازون ور دو،سه بار ایلیدن رو زنده کردن خب یه بارم ارتاس رو زنده کنن،چی میشه مگه؟بیاد طرف خوبا بزنیم حال سیلوانس رو بگیریم.

 • دلایل زیادی هست که بخوای طرفدار هورد باشی اعمال ارک ها برا من دلیل عشق به هورد نبود.دلایلم رو نوشتم.بعدش نمی‌گم الاینس بد باشه هورد خوب حرف من اینه چرا همش هورد باید همش کار بد رو انجام بده؟یه بار الاینس اشتباه کنه هورد جمع کنه.
  خوردن خون هم بخاطر شهوتشون بود که اونم علتش نفرین خون منوراث بود.تو که خوندی بهتر از من باید بدونی یکی از دلایل اومدنشون به ازراث کشتن بیشتر بود.یکی از اورکا پرسید:«ما همه درنای هارو کشتیم،اما شهوت به خونمون همچنان پابرجاست.»که گولدن بهش گفت:«دنیای دیگری هم هست…»!جنایت کردن درست،ولی جبران هم کردن،نلثاریون که اومد اونها هم درمقابلش ایستادن،اگه ازراث به قول شما هیچ ربطی به ارکا نداشت،چه نیازی بود که ترال بارها زندگیش رو به خطر بندازه تا اون رو حفظ کنه؟
  همه اشتباه میکنن ایلیدن که به کیلجیدن خدمت میکرد تا لیچ کینگ رو نابود کنه،درسته اعمال اشتباهی رو هم در این راه انجام داد،اما کدوم یکی از شما می‌تونه بگه جبران نکرد.هرچیزی می‌تونه تغییر کنه اما وقتی همش هورد باید یه افتضاح بار بیاره،ایا جایی برای بهتر شدن باقی میمونه؟من میگم نویسنده داره این کار رو میکنه چون اینا همش داستانه،واقعیت که نیست.دست نویسنده است و من میگم چرا همش هورد؟خب یه بار الاینس اشتباه کنه.میگم داستان قابل پیش بینی شده میدونی چرا؟چون یه مشت بی عقل میگن با همین رویه پیش بریم لیچ کینگ بعدی،اندویین رینه!منم میگم مزخرفه ولی وقتی همه چیز طبق یه قاعده جلو می‌ره این حدثای بیخود هم رخ میده.

 • داداش خودت جواب خودتو دادی دمت گرم!.وقتی نویسنده میخواد یه طرف بد باشه و بقول تو ذات بد رو بده به هورد و ذات خوب و به الاینس طبیعیه کارای ناجورو هورد انجام بده.هرجا میری به ارکا میگن وحشی ولی حرف من اینکه اونها جبرانم کردن.تو اولین پست خودمم نوشتم کار وحشیانه کردن اما جبرانم کردن.
  بعد،اینکه همش هورد اشتباه کنه الاینس جمع کنه،خب مسخره است.
  توی هورد تائورن ها خیلی نژاد باحالالین نسبت به بقیه عاقل ترم هستن.این نژاد کلا نژاد خوبیه.
  بعد من میگم که هروقت پچ جدید اومده اینا نقش داشتن توش،مطمئنی خوب متنی که نوشتم خوندی؟بلاد الف ها الان عضو هوردن.میدونم که میدونی،پس چرا رد میکنی آخه.
  جواب منو هم که درست و درمون ندادی،اقا چرا همش هورد باید شروع کننده یه کار افتضاح باشه،اما الاینس نه؟

 • یه سوال دارم.انصافا الاینس ها باعث ایجاد کدوم پچ شدن؟هروقت تریلری چیزی میاد دقت کنی یه مشت ارک باعثشن.خیلی خنده داره بخدا،همش هورد همشم ارکا!علت ایجاد لیچ کینگ که نرزول بود،کاتاکلیسم تریلرش رو ببینید دقت کنید یه مشت ارک دارن زره نلثاریون رو میسازن،میس آف پاندا هم که علت اصلی گرراش بود که ناوگان هورد رو به جنوب فرستاد آخرشم قلب یا شارج خدای باستانه رو انداخت داخل اون دستگاه ترکوندش،جنگسالاران درینور گرراش رفت عقب ایرون هورد رو پدید آورد،لژیونم که اوایلش همه فکر میکردن کار گولدنه آخر سر فهمیدن نه گولدن فقط یه مهره سوخته بوده،این پچ جدیدم که با حمله هورد شروع شده.اصلا داستان بازی خیلی قابل پیش بینی شده.هورد یه گندی بالا میاره الاینس جمعش می‌کنه!نویسنده های وارکرافت خدایی دارن چی کار میکنن؟سیلوانس دقیقا داره عین گرراش عمل می‌کنه،از هرجور نامردی استفاده می‌کنه.خداییش خیلی دارن بد کار میکنن.همین جا به همتون قول میدم،اگه ساورفنگ مثل دوم همر از زندان فرار نکرد.داستانا همشون دارن از یه قاعده خاص پیروی میکنن فقط شخصیت ها عوض میشه،گرراش می‌ره سیلوانس میاد،همشونم پشت سرهم میمیرن.اگه طومار نوشتم واسه اینه که بپرسم،چرا هورد باید همیشه شروع کننده باشه،الاینس پایان دهنده؟چون آدما تو الاینسن؟نه واقعا سوال من اینجاست چرا برای شروع این پچ،الاینس به لردران حمله نکرد؟حتما باید از این قاعده که هورد باید شروع کننده باشه الاینس پایان دهنده پیروی کنن؟اگه میگید نه اشتباه میکنم براساس قواعد خاصی نیست بزارید یه مثال ساده بیارم،داستان ارک ها و درنای ها!چطور؟درنای ها که اول اردار بودن با وعده سارگراس گول میخورن،البته نه همشون.ولن شک می‌کنه،میره پیش یه شی مقدس که ناروها بهشون داده بودن،یه ایهام میبینه که شیطان شدن!به دوتای دیگه که کیل جیدن و ارکیموند باشن میگه.سرتونو درد نیارم،در عوض قدرت جهانشون فدا میشه و ولن و پیروانش در میرن.از یه جا به جای دیگه تا اینکه سراخر به درینور میرسن و…دقیقا ارک هاهم همینطوری،کیل جیدن بهشون وعده قدرت میده اینا آلوده میشن جهانشون اروم اروم ویران میشه.جالبیش اینجاست که مثل ولن و پیروانش،دوروتن و پیروانش از آلوده شدن نجات پیدا میکنن،حالا اینا با نخوردن خون منوراث.بعدشم میان کجا،ازراث!برادر من که میگی ارکا کلا وحشین،دوروتن بعد از اینکه یه بچه درنای رو مقابلش کشتن اشک ریخت!دوماهمش بخاطراین قاعده مسخره است وگرنه اگه ارکا وحشین،میتونی بگی چرا ساورفنگ ملفوریون رو نکشت؟اگه جواب شرافته،چطور میشه از یه وحشی انتظار شرافت داشت؟یا ماجرای از خون و افتخار که سر شرافت طرف،ایتریگ،تیریون رو نکشت.شباهت و میبینی انصافا؟من بیشتر کتابارو خوندم،و از این خندم میگیره که تو همشون یه شخص از الاینس میاد آخر داستان رو جمع می‌کنه.بگزریم از کاتاکلیسم و وقایعش که اونم فقط ترال بود.بقیشون همه سیمایان،که دقت کنی سیمایان هم بیشتر طرفدار الاینسن!

 • من پی وی پی بازی نمی‌کنم یک.دوما کیلجیدن قسم خورده بود که ولن و پیروانش رو نابود کنه،بخاطر همین مثل سگ هار افتاد دنبالشون.یه مدت گمشون کرد،تا اینکه تو درینور ریخت سرشون،اونم با آلوده کردن اورکا.توی کتاب خشم طوفان ملفوریون حتی از هورد هم کمک گرفت.ترال چند بار تا پای مرگ رفت،توی کتاب گرگ و میش سیمایان،اما بازم پا پس نکشید.جواب محمد رو هم علی داد.مدیو دروازه تاریک رو باز کرد،ارتاس قبل از اینکه کلاه خود رو بزاره حسابی مردم لردران و الف هارو سلاخی کرد.سیلورهند نبود اگه اشتباه نکنم بامداد نقره ای و ارجنت کروسید رو میگی.الاینس شما چی داره خودتو داری می‌کشی؟منم الاینس بازی میکردم،تو پچ میس اف پاندا،منم الاینس بازی میکردم.هانتر بودم،برا خودم دور دور میکردم،تا اینکه یه روز لنگ دو کی گولد شدم.کلی گشتم تا اینکه یه نفر راضی شد بهم گلد بده!برای اینکه فقط نمی‌دونستم چطور باید یه باف اف کنم همش کیک میکردن منو.میگی نوب ولی وقتی من الاینس برای چیز به این سادگی باید از یه پلیر هورد سوال بپرسم،چه انتظاری داری؟هوردا میریختن سرم طرف نگاه میکرد میرفت!ولی عشق به الاینس بود که نمیزاشت ازش دست بکشم.اون وقتا یکی از فامیلام هم بازی میکرد،که عشق به وارکرافت رو اون در من نهادینه کرد.هورد پلی میداد.یه بار ازم پرسید،چرا الاینس پلی دادی.بهش گفتم شهرای قشنگی دارن نژاداشون به قول شما وحشی نیستن،ارتاس و لردران،پرادمور،استورم ویند،قهرمانای خفنشون.نایت الف هم اگه ساختم بخاطر دارناسوس و تلدراسیل بوده،چون زیباییشون بینظیر بود.وقتی فهمیدم علت جنگ بین هورد و الاینس نابودی درخته اشکم درومد.بهم گفت بیا هورد پلی کن نظرت عوض میشه.منم دیدم امتحان کنم بد نیست،یه تجربه جدید میشه.همش هورد رو یه مهره سوخته میدیدم.بعد یه ماه نظرم برگشت!سیلورمون خیلی باحال بود،ارگریمار خیلی جالب بود.تاندر بلاف.جزایر اکو،سرزمین ترول های دارک اسپیر.من ووزون«wowzone»بازی میکنم.پلیرای هورد اونجا خیلی بیشتراز پلیرهای الاینسن.ارک ها برام جالب بودن،ترول ها با ارکان شمنیشون،تائورن ها با خردشون،بلودالف ها با تاریخشون و اعتیادشون،گابلین ها با قدرت ساختشون.ولی جدا از اینا از انددها خوشم نمی‌آمد.اونها غیرقابل اعتمادن و بیشتر دردسرهارو اونا برای هورد ایجاد کردن.
  اون پایین گفتم اینجام میگم وقتی نویسنده همش هورد رو مسئول شروع می‌کنه و الاینس هارو پایان دهنده،امثال شما همیشه یه چیزی برای متهم کردن دارن.
  توی داستان خونده باید بهتر از من معنیش رو درک کنی.

  • باشه آلیانس ها خوب،الیانس ها گل.شما که جنایتی نکردید،مدیو ارک بود اصلا،نگهبان ها همشون ارک بودن،فرمانروای کوهستان التراک ارک بود،تو ساخت دوباره اهریمن روان و استفاده اش برعلیه نلثاریون اصلا یه انسان کمک کرد ترال که کاره ای نبود!برعلیه لژیون فقط شما و نایت الف هاایستادگی کردید،ارکاکه کاره ای نبودن،در مقابل سنتارها شما به تائورن ها کمک کردید،اصلا آرتاس ارک بود،کیل جیدن و ارکیموند ارک بودن.میدونی یه سریا مثل جناب دو تا مطلب میخونن میگن اینجور اونجور.اره ارک ها یه سری اعمال وحشیانه انجام دادن،اما نمیشه گفت برای جبرانش کاری نکردن،برای مثال وقتی گرراش قلب اون خدای باستان رو انداخت توی اون دستگاه و باطلش کرد،هورد در کنار آلیانس قرار نگرفت تا تو ارگریمار شکستش بدن،یا تو جنگ سالاران درینور هورد میتونست به ایرون خورد بپیونده و دیگه هیچ شانسی برای آلیانس نزاره.تو از نور دم میزنی؟پالادین داشتید،که نصفشون بعد مرگ شدن دث نایت،نمونه آرتاس.همین سیلور هندی که میگی یه مدت از بس نژاد پرست شده بودن که جز انسان تو گروهشون قبول نمیکردن،اخر سرم شدن شوالیه های مخملی،زیر دستور یه لرد وحشت!اون حرکتیم که دیدی اندویین زد از چی جی،که یه اسمانیه یاد گرفته بود،منبع کتاب جنایات جنگ،وارکرایم.تو امواج تاریکی ارکا داشتن اتحاد دورفی و انسانی و الفی شما رو شکست میدادن،اخر سر گولدن خیانت کرد و دوم همر فرستاد پی اون.اره وقتی نویسنده هی چپ و راست هورد رو مسئول شروع می‌کنه آلیانس هارو پایان دهنده،امثال شما همیشه یه چیزی برای متهم کردن دارن.

 • اصلا شما که اینقدر هورد دوست دارین کتاب ظهور هورد خوندین؟ یا کتاب امواج تاریکی؟ پالادین یعنی کسی که به نور مقدس ایمان داره. حرف هایی که نور مقدس و خدمت کارانش نارو ها، به تورالیون و ویلن زدن رو خوندین؟ یا تریلر bfa رو دیدین؟ معنی پریست رو می دونین؟ محفل سیلورهند رو درباره ش خوندین؟ سنگ قبر اوتر آورنده ی روشنایی رو خوندین؟

  • ما هوردرو بخاطر شجاعت ارک ها و قدرت و دیرینگی برخی نژادهاش دوست داریم.ما هورد رو بخاطر ارگریمار و قهرمانان با شرافتش دوست داریم.یادت نره توی اواخر کمیک اشبرینگر،یه ارک یه الف خون و یه اندد داشتن به قهرمان اصلی داستان کمک میکردن و جونشون رو هم در این راه از دست دادن.و یادت نره همین ناروها بعد سقوط،ووید منتشر میکنن،دث نایت ها بیشتر از پالادین ها هستن که به زندگی برگردونده شدن(شباهت کارایی یک سری لول ها بین شوالیه مرگ و پالادین)مثلاً ارتاس،تو وارکرافت سه.لول هاش همون کاری رو میکنن که وقتی زنده بود انجام میدادن!

 • آقا اگه اندویین حق نیس پس چرا نور مقدس اینقدر کمکش می کنه؟ با یه دعا تمام مردگان سپاهش رو ریسارکت کرد. زنده باد اندویین رین. نور مقدس اوتر و لوتار رو بیامرزه اگه زنده بودن نمی زاشتن این اتفاقات بیافته.

 • اگه کسی کتاب رایز آو هورد رو خونده باشه اورک ها برا خوردن نجاست داد و بیداد می کردن اون می گفت اول من اون می گفت اول من!!!! تائورن ها اشتباه کردن عضو هورد شدن. هورد تاریکی مطلقه از آرتاس بدتره ناموسن. درائنای ها نور مقدس رو می پرستیدن ۹۰ درصدشون رو کشتن دنیایی که براشون نبود رو تصرف کردن و دنیایی که داشتن رو نابود کردن تقصیر گولدان یا نرزول نبود کلا اورکا وحشی بودن. ولی من دوروتن رو دوست دارم

  • دورفارو چی میگی؟
   درنای هارو هم بعد از آلودگی قتل عام کردن.وحشیانه بود،اما اگه این کار رو نمیکردن شاید هیچوقت اونها به اتحاد نمی‌پیوستن.هرچیز بدی یه جنبه خوبم داره،البته اگه با بینش درست بهش نگاه بشه.

 • آقا هورد از اولش تسلیم شیاطین شدن وحشی بودن و هستن. من هر هوردی رو تو بتل با مپ یا هر جا می کشم داد می زنم برای الاینس. تازه تو دفتر برنامه ام هم می نویسم. دمم گرم?? دم شما سایت مستر محترم گرم. من نمی تونم bfa رو بازی کنم می خواستم داستانش رو بدونم ممنون. داستان پچ لژیون که خنک بود خوشم نیومد مگه الکیه? الیدن رو زنده کردن.!!!!!!

 • اول یک تشکر بکنم بابت زحمات و توضیحاتتون.
  به نظر من سیلواناس به سرنوشت گروش دچار میشه و سارفنگ هورد رو نجات میده. با توجه به اینکه سارفنگ در اوج محبوبیت و سیلواناس بسیار منفوره. به هر حال سارفنگ از پر افتخار ترین اورکاس.

 • فکر نکنم سیلواناس حذف بشه
  چون دیگه کسه دیگه ای برا هورد نمیمونه
  تو این پچ سه تا خواهرای ویندرانر بیشتر با هم داستان مشترک پیدا میکنن
  و این داستان بازیه،سیلواناس مثل گاروش چهره منفور نیست، گاروش طرفداری نداشت و کنار زده شد
  ولی فکر نمیکنم در خصوص سیلواناس همچین اتفاقی بیفته

 • سلام و خسته نباشید خدمت تیم کالیمدور
  می خواستم در مورد کتاب ایلیدن و وولجین سایه های هورد بدونم چی شد ترجمه اش قرار بود ترجمه اش عید بذارید ممنون می شم اگه ترجمه شده لینکشو بذارید برای دانلود

   • اقا این که میگن anduin پسر arthas درسته ؟! اخه خیلی شبیه ارتاس و هیچ شباهتی به واریان نداره تو خیلی از عکس ها شبیه ارتاسه بیشتر و مثل ارتاس یه پالادینه … من واقعا از ارتاس خوشم میاد و امیدوارم اندویین پسر ارتاس باشه حالا به هر صورت منطقی یا غیر منطقی P:

 • سيلواناس در فتح گيلنيس ( قلمروى ورگن ها ) هم همين كار رو كرد! زمانى كه آنجا توسط سيلواناس فتح شده بود و فرستاده ى گاروش ( رهبر وقت هورد ) پيام گاروش را رساند كه : مبادا اين شهر را بمباران طاعونى بكنى، سيلواناس باز هم كار خودش رو كرد! كافيه لول آپ ورگن ها رو بريد تا متوجه بشيد
  سيلواناس به شرافت و حتى هورد ذره اى اعتقاد ندارد و فقط با كشتار و بى رحمى ارضا ميشود برعكس ترال و ساورفنگ كه اوركهايى شريف و منطقى هستند
  لطفا راجع به تسليم شدن ساورفنگ به اندوئين و برخورد جالب اين دو نفر هم مطلب بذاريد

 • خیلی عالی بود.مخصوصا بیشتر در مورد کوستهایی که میاد و انجام میدین بزارین مثل این.
  مثال بزنم قسمتی که دویل سیلواناس و گریمن بود سره والکیرها.اصلا متوجه نشدم برا چی بود اون طلسم دست سیلواناس چی بود چی میخاست.از این جور باشه عالی میشه
  با تشکر

   • به نظر من وارکرافت داره به سمت اولد گاد ها می‌ره و یک سری شخصیت ها رو برای همین مقابله میسازه سیلوانس مرگه و مخالف ووید احتمالا از هورد کناره گیری کنه و به یک گروه خاص بپیونده برای نجات ازراث احتمال اتحاد دوباره دایره سنارریس و شمن ها به رهبری دو باره تراب و ملفیورین بسیار بالاست نایت الف ها تغییر می‌کنند و این طوری نمی مونن ووید الف ها هم نقش مهمی در داستان خواهند داشت در باره جینا هم به نظر من قدرت چوب جاییویش بهش کمک می‌کنه به این گروه خاص بپیونده چون طبق گفته کراسوس پیوستن جینابه دالاران برای نجات لازمه و کاری که به نظر من می‌نوشت انجام بده این بود که قدرت یک خدا رو د اختیار بگیره به نظر من این پنج نفر یعنی سیلوانس ماگنی ملفیورین ترال جینا و شاید هم وولجین سردمداران جنگ با وویدن درباره آلمریا هم دو حالت داره یا ووید د اختیارش میگیره و آزادش میکنیم یا حتی مجبور به کشتنش میشیم یا اینکه به گروه ضد ووید می پیونده این دعوا های هورد الاینسم با اینکه من یک الاینسی کاملم و عاشق نایت الفا ولی فقط یک پیش درامد برای یک اتحاد شکننده در برابر وویده

  • بزرگ ترین اشتباه سیلوانس سوزاندن درختی بود که پر از زندانی برای خورد بود پر ا منابع زیاد برای برداشتن خورد جنگ با نایت الفا رو بخاطر سوزاندن درخت جهان کاملا شکست خورد چون چیزی که میخواست یعنی جلوگیری از جنگ آینده بر علیه خورد جلوگیری نکرد که هیچ اتحاد افراد الاینس رو برای حمله به لوردران تقویت کرد

   • میگن زندانی،ولی خودت همین اخرشو خونده باشی،اگه وارد هم میشدن بازم نمی‌تونست به اون صورت گروگان بگیره،چون با پورتال همه رو فراری میدادن.میرفتن تو درخت هم باز یه مشکل دیگه هم داشتن،دروید ها!حالا با کلی بدبختی رفتیم تو،باید با جنگل هم بجنگیم!حالا از تلدراسیل بگزریم،اکسدور که هست.بره درنای هارو اسیر بگیره،حتما باید اون نایت الفای بیچاره بدبخت رو بگیره؟
    ولی واقعا تلدراسیل جای قشنگی بود.تریلرش رو دیدم حسابی اشکم در اومد،نشستم حسابی گریه کردم(علاقه و عشق من نسبت به تلدراسیل،که یه موقعی با هیروم کلی اونجا بهم خوش گذشت).وولجین گفت که این هورد رو نجات میده،این چرا همچین کرد آخه.تازه امیدوار شدم که قراره چقدر به هورد خدمت کنه،چقدر قراره به ازراث کمک کنه،دیدم نه درست بشو نیست که نیست.میخواست خواهراش رو هم بکشه،همین کمیک سه خواهر.تو کتاب جنایات جنگ،میخواست بعد مرگ گارروش)که اخر سر وریسا قضیه رو لو داد(وریسا رو اندد کنه!خیلی بیرحمه،خیلی خیلی بیرحمه.
    در آخر فقط امیدوارم بدست تیرانده نیفته!عواقب جالبی نخواهد داشت.تیکه بزرگش میشه گوشش?

    • داداش من نمیدونم به چیه هورد افتخار میکنی به وحشیگریشون؟ درانایا یکی از با شرافت ترین های اورک هارو یعنی پدر ترال و اورکریم دوم همر رو در جوونیاشون تو جنگل نجات میدن بعد هم به شهرشون راهشون میدن بعد اون دوتا اورک به جز خیانت کردن بهشون ولو دادن رازشون و قتل عامشون چه کار دیگه ای کردن؟ یادت رفته لیچ کینگ نرزول بوده؟ یادت رفته چه جنایت هایی که نکردن و چه خون های مردم بیگناهی رو که نریختن؟ نمیدونی متن اواز های شاد ترول ها و ارک ها داستان قطع کردن دست و پای ادماس؟ یا اینک چجوری ترامور رو با تموم ادماش قتل عام کردن؟ دنیای خودشون رو نابود کردن بس نبود؟ اصلا حقی در رابطه با ازروث ندازن چون دنیای اونا نیست به زور اومدن گرفتنش… بعدم به بچه ها هم رحم نمیکردن میگفتن بزرگ که شدن یه نیزه میگیرن دستشون و مبارزه میکنن پس بهتره الان بکشیمشون…
     حالا هم که تلدراسیل رو با الفاش اتیش زدن

     • به شخصه منم از هورد اصلا دل خوشی ندارم ولی این دیگه بی انصافی هم هورد درسته بدی هوایی داشته ولی افراد شریفی مثل کارن گویا یا همون ترال بین بلادهوف وولجین و ا همه مهم تر براکسیگار رو داده درسته ازراث به هورد تعلق نداشته ولی اگر مورد نبود در جنگ باستانیان جهان نابود میشد چون براکسیگار بود که برای ملفیورین زمان خرید و اگه هورد نبود هیچوقت ازراث مرگبار رو شکست نمی داد

     • آخرش گفتم،جنایاتی کردن،اما جبرانش کردن.ایلیدن نایت الف نبود،داشت به کیلجیدن خدمت میکرد؟ناگاها اولش نایت الف بودن.گرراش رو هورد و الاینس باهم پایین آوردن،نه فقط الاینس.کیلجیدن و ارکیموند اردار نبودن؟درنای ها یه زمانی اردار بودنا.وارکرفت سه ترال به آب و آتیش زد تا از جنگ با پدر جینا جلوگیری کنه،ولی بازهم دایلین پرادمور کار خودش رو کرد.تمامی جنایت هاهم بعد از الودگیشون بود.تو کتاب آرتاس ظهور لیچ کینگ خونده باشی بعد از اینکه آلودگی تاثیرش کمتر شد،وحشی گریشون هم به همون مقدار کم شد.بخاطر همین هم دست به خودکشی های دست جمعی میزدن.من اگه به هورد افتخار میکنم،بخاطر وحشی گریشون نیست.بخاطر شجاعتشون و ریسک پذیری شونه.ازراث هم یه زمانی فقط یه قاره بود که الف ها و دورف ها و انسان ها توش زندگی میکردن،اورک ها بعد از کمرنگ شدن نفرین،و ازادشدنشون به دست ترال به شرق رفتن،و در کالیمدور بعد از یه مقدار تنش و پیدا کردن تائورن ها و کمک به اونها در مقابل سنتارها،اورگریمار رو بنا کردن و تا جایی که میتونستن سعی کردن از انسان ها دور بمونن.تا اینکه دریادار پرادمور اومد.
      و در اخر،وقتی نویسنده همش هورد رو مسئول شروع می‌کنه و الاینس هارو پایان دهنده،امثال شما همیشه یه چیزی برای متهم کردن دارن.

مارا دنبال کنید

error: Content is protected !!