کالیمدور

آخرین نگهبان

سلامی دوباره!

امروز از دومین پروژه ی تیم تایپ کالیمدور رونمایی می کنیم: «آخرین نگهبان» نوشته ی جف گراب

میشه گفت بعد از کتاب طلوع هورد، دومین کتاب طبق ترتیب مطالعه ی وارکرفت به شمار میره و از اون مهم تر، به خاطر اینکه فیلم اول وارکرفت تا حد زیادی از این کتاب اقتباس شده، میتونید با مطالعه ی این کتاب سنجش منصفانه ای از اقتباس داستانش در فیلم وارکرفت داشته باشید و با داستان اصلی هم بهتر آشنا بشید.

 

دریافت کتاب «آخرین نگهبان» ؛ کاری از تیم تایپ کالیمدور: Download

معرفی مختصر کتاب:

 

آخرین نگهبان، از سری کتاب های وارکرفت به قلم جف گراب، دنباله ی کتاب طلوع هورد است که روایتگر چگونگی ورود اورک ها به آزراث می باشد.
اورک ها پس از کشتار بی رحمانه نژاد درانای به تحریک کیل جیدن، مبتلا به جنون خون در درانور به حال خود رها شده بودند؛ نه دشمنی برای از پا درآوردن داشتند تا عطش خون خود را سیراب کنند، نه طبیعت روی خوش به آنها نشان می داد؛ درگیر قحطی و کمبود آب و غذا از یک سو و بی هدفی و احساس تو خالی بودن از سویی دیگر هورد را در تنگنا قرار داده بود.
ناشناسی با اهداف نامعلوم از دنیای آرزاث دروازه ای به دنیای درانور گشود تا اورک ها وارد آزرات شوند و نجات یابند.
بخش عمده ی داستان در برج مدیو میگذرد و راوی و قهرمان اصلی داستان جادوگر جوانی به نام خادگار است که از سوی دالاران فرستاده شده تا درباره ی مدیو، قدرتمندترین جادوگر و نگهبان آزراث و فعالیت های مرموزش تحقیق کند. این بار، مدیو این نماینده ی دالاران را لایق میبیند تا به شاگردی بپذیرد! خادگار ساکن برج مدیو‌ شده و در حین یادگیری شاهد اتفاقاتی عجیب میشود. برج جادویی مدیو تصاویری از زمان و مکانهای مختلف به مدیو نشان میدهد که خادگار تشنه ی بیشتر دانستن درباره ی آنهاست، مانند نبرد افسانه ای آگوئین، مادر مدیو با آواتار سارگراس… و یا دیدن جادوگری پیر در دنیایی با آسمان قرمز و…
قتل های مرموزی در استورم ویند رخ میدهد که به نظر میرسد کار شیاطینی جادوگر باشد. گزارش هایی درباره حمله ی جانوران سبزپوست عجیبی به انسان ها میرسد. فرد مرموزی به برج مدیو میاید که خادگار با وی گلاویز شده و نهایتا مدیو او را نیمه اورکی به نام گرونا معرفی میکند که حکم جاسوس دو جانبه را بازی میکند و دوست مدیو است!
نهایتا خادگار که متوجه تغییرات عجیبی در مدیو شده، پی میبرد که سارگراس با به کما فرو بردن مدیو کنترل او را در دست گرفته و مقصر تمامی این اتفاقات مدیو است که تحت سلطه ی سارگرس قرار گرفته و از شاه لیان و لرد اندوین لوتار که مدیو را از دوران کودکی اش به خوبی میشناسند، کمک میخواهد… ادامه ی داستان را در کتاب بخوانید!

تشکر(۲۶)منفی(۰)

7 نظر