کالیمدور

طلوع هورد

درورد بر همراهان گرامی و هواداران وارکرفت!

ضمن افتتاح رسمی پرتال کالیمدور، مفتخریم به مناسب نوروز ۹۶ که در راه است، از برخی پروژه های تیم تایپ و ترجمه ی سایت رونمایی کنیم. پروژه ی اول که حاصل زحمات تیم تایپ کالیمدور می باشد، کتاب طلوع هورد نوشته ی کریستی گولدن هست. امیدوارم از مطالعه ی کتاب لذت ببرید!

 

 کتاب طلوع هورد، نسخه ی کامل کتاب: Download

 

 

 

معرفی مختصر کتاب:

طلوع هورد، داستان به تباهی کشیده شدن اورک هاست و سنگ بنای مناسبی برای شروع داستان بی انتهای وارکرفت که به قلم کریستی گولدن که از بهترین نویسنده های این مجموعه داستان هاست نوشته شده است.
داستان در ابتدا از شکل گیری لژیون سوزان سرنخ هایی میدهد تا خواننده از نیروهای پلید داستان تصوری پیدا کند. سپس روایت میکند که چگونه اورک ها که شرف مهمترین داشته شان است و برای طبیعت و مردگان احترام زیادی قائلند، با شکار روزگار میگذرانند و در قبیله های جدا زندگی می کنند؛ طعمه ی رهبران لژیون سوزان قرار میگیرند تا درانای ها که از دیگر ساکنین سیاره ی درانور هستند را از بین ببرند. قهرمان اصلی داستان دوروتان از قبیله ی فراست وولف است که در کودکی با اورگریم از قبیله ی بلک راک دوست شده و به سرزمین پنهان درانای ها دعوت میشوند که بعدها اورک ها درصدد از بین بردنشان هستند و با دانستن راه ورود به این سرزمین پنهان زمینه ی سلاخی درانای ها فراهم میشود.
تبدیل اورکها با تشکیل یک هورد متحد و یکپارچه توسط نرزول اغاز میشود اما وقتی نرزول متوجه میشود فریب خورده و الت دست بیگانه ای ناشناس قرار گرفته کنار گذاشته میشود و دستیارش گولدان جای او را میگیرد. گولدان که در ازای قدرت، از تن دادن به هیچ پلشتی و قربانی کردن دیگران ابایی ندارد هورد را گرفتار نفرین و جنون خون بی پایان میکند.
دوروتان که مخالف این تغییرات جدید و شوم است به دنبال راهی برای نجات شرافت اورک هاست و با اعتراض علنی جان خود را به خطر میاندازد اما راه به جایی نمیبرد.
تغییر ذات اورک ها و جایگزینی جادوی سیاهِ فل بجای جادوی شمن ها که در حقیقت استفاده از نیروهای طبیعت بود موجب قهر طبیعت درانور شده و در پایان خشکی و قحطی گریبانگیر اورک های تشنه ی خونی میشود که دیگر دشمنی برای کشتن ندارند و در جنون وانهاده شده اند.

 

تشکر(۲۴)منفی(۲)

8 نظر